SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’ye büyük şok

Maliye, önümüzdeki salı yapılacak F.Bahçe Koleji arazisi ihalesinin şartnamesinde kulübü ‘İŞGALCİ’ olarak gösterdi. Böylece hem tapu hayali suya düştü, hem de ‘İŞGAL FATURASI’ Fener’in sırtına bindi

Güncellenme: 10:50, 27/09/2014
Fenerbahçe’ye büyük şok

İrfan YİRMİBEŞ / AMK

F.BAHÇE Koleji'nin bulunduğu arazi,Maliye Bakanlığı tarafından 30 Eylül Salı günü 14.00'te yapılacak ihaleyle satışa çıkacak. Ancak 70milyon TL bedelle ihaleye  çıkarılan arazinin ihale şartnamesinde Fenerbahçe EğitimKurumları, işgalci olarak gösteriliyor. Bu da sarı-lacivertliler ihaleyi kazansa dahi tapu verilmeyeceği  anlamına geliyor. Üstelik Bakanlık, işgalden kaynaklı faturayı da F.Bahçe'ye kesecek ve kulübe ekstramali yük gelecek. Bu olayın perde arkası da bir hayli karışık.

Kolej, havuz, spor salonları…

ATAŞEHİR'DE yer alan F.Bahçe EğitimKurumları'nın arazisi, 49 yıllığına sarı-lacivertli kulüp tarafından kiralanmıştı ve 20 yıldır kullanılıyordu. F.Bahçe, arazinin kirasını bugüne kadar aksatmadan ödedi ve eğitimkurumlarına ek binalar, havuz ve spor salonları yaparak hizmete soktu. Buradan çıkarılmak istenmesi üzerine de devlet yetkilileriyle görüşerek, arazinin bedeli karşılığında kendilerine satılmasını istedi.

Önce 50 sonra 70

BUNUN üzerine arazi için 50 milyon TL bedel belirlendi. Kulüp bunu ödeyeceğini belirtmesine rağmen çeşitli engeller çıkarıldı. Hatta daha sonra ihale rakamı 70 milyon TL'ye yükseltildi. Başkan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Koleji'nin eğitimyılı açılış töreninde ne pahasına olursa olsun bu araziyi yine alacaklarını söyledi. Fakat son gelinen noktada, sarı-lacivertli kulübün “işgalci” olarak gösterilmesi yönetimi de isyan ettirdi.