SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Busezon Süper Lig’de Atatürk Olimpiyat Stadı’nda çıktığı ilk karşılaşma olan Çaykur Rizespor maçını 4 bin, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Asteras Tripolis mücadelesini ise yaklaşık 8 bin kişi önünde oynayanBeşiktaş kendine yeni stat arıyor. Gerek Rize gerekse aşırı yağış nedeniyle ağırlaşan zeminde oynanan Asteras maçında sahadan şikayet eden siyah-beyazlılar rotasını Başakşehir Fatih TerimStadı’na çevirdi.

Teknik direktör Slaven Biliç de Bursa deplasmanında yaptığı açıklamada “Olimpiyat Stadı üzülerek söylüyorum ki bizim oynamak istediğimiz futbola uygun bir zemine sahip değil” diyerek bu konuda tavrını açıkça ifade ederken, yönetim Başakşehirspor’la temasa da geçti. Siyah-beyazlıların hedefi ilk yarıdaki bazı maçları Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynamak ancak bu konudaki son kararı başkan Göksel Gümüşdağ verecek.
BAŞAKŞEHİR STADI’NDA BİLET SATAMAYACAK…
İlk yarının sonuna kadar Beşiktaş kendi seyircisi önünde 6’sı lig, 2’si de UEFA Avrupa Ligi’nde olmak üzere toplam 8 maça çıkacak. Beşiktaş yönetimi, F.Bahçe ve G.Saray derbileri ve diğer bir ezeli rakibi olan Trabzonspor ile Avrupa’daki Partizan ve Tottenham karşılaşmaları dışındaki 3 maçı Başakşehir’in stadında oynamak istiyor. O maçlar ise sırasıyla Sivas, Kasımpaşa ve Akhisar…
Şu ana kadar 13 bin civarında kombine satan, yaklaşık 2 bin kişilik kontenjanı sponsorlara ayıran Beşiktaş, rakip takıma verilecek yer de eklendiğinde 17 bin 310 kişi kapasiteli Başakşehir Stadı’nda neredeyse bilet satamayacak. Derbiler ile Trabzon ve Avrupa maçlarının 76 bin 92 kişi kapasiteli Olimpiyat’ta oynanacak olması ise ‘bu ne yaman çelişki’ yorumlarının yapılmasına yol açtı.
Sİiyah-beyazlıların en kritik sınavları olan derbiler ile Trabzonspor ve Avrupa karşılaşmalarını zemininden şikayet ettikleri Olimpiyat’ta oynanacak olması yönetimin asıl amacının daha fazla bilet ve ürün satarak ekstra gelir elde etmek olduğunu ortaya koyuyor.
Şampiy10