SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Şampiyonlar Ligi play-off turunda Beşiktaş‘ı eleyen ve Galatasaray ile aynı grupta yer alan Arsenal’in Menajeri Arsene Wenger, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İlk olarak Frank Lampard‘ın Manchester City ile olan kiralık sözleşmesini uzatacağı şeklindeki söylentiler hakkında konuşan WengerBu kararı ahlaki bulmuyorum. Biz de bir dönem ABD Ligi kapandığı sürede Thierry Henry‘yi kiralamıştık. Ancak ligler başladığında takımına geri dönmüştü” dedi.

Lampard‘ın transfer olduğu New York City ile Manchester City‘nin sahibinin aynı kişi olduğunu hatırlatan Wenger şunları söyledi:

“İnsanlar kararlarını ‘Ahlaki ve hukuki’ olmak üzere iki yönden verirler. Ben Lampard’ın sözleşmesinin uzatılmasını ahlaki bulmuyorum. Hukuki olup olmadığına da emin değilim. Lampard sezon başında ABD‘ye gitmeye karar verdi. İyimser bir bakış açısı ile belki daha sonra yeniden üst düzey bir ligde oynamak istemiş olabilir. Chelsea‘de görev yapabileceğini düşünmediği için Manchester City‘ye dönmüş olabilir. Bu kararının ardında gerçekten ne yatıyor bilmiyorum. Bunu kendisine sormanız gerekiyor. Bildiğim tek şey futbolcular verdikleri kararın sorumluluklarını taşıması gerektiğidir.”

Ezeli rakipleri Tottenham Hotspur‘a da tavsiyede bulunan Fransız çalıştırıcı “Ben Tottenham‘ın yeni bir stadyum inşa etmesi gerektiğini düşünüyorum. Her hafta 15-20 bin taraftarı yer olmadığı için geri gönderemezsiniz. Eğer finansal olarak rakiplerinizden geride kalırsanız bazı kararlar almanız gerekir. Küçük bir stadyumda devam etmenin doğru bir karar olacağını düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:16:57,