SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli futbolcu Moussa Sow, Spor Toto Süper Lig‘in 4. haftasında 28 Eylül Pazar günü deplasmanda yapacakları Akhisar Belediyespor maçında 3 puan alabilmek için ellerinden gelen mücadeleyi vereceklerini söyledi.

FBTV’ye açıklamalarda bulunan Senegalli futbolcu, atacağı gollerle takıma katkı sunacağını dile getirerek, şöyle konuştu:

“Bu sezon da önümüzdeki haftadan itibaren gol ve goller kaydetmek için savaşacağım. Sezona çok iyi başlayamayabiliyorum ama daha sonradan işler iyi gidiyor. Benim istatistiklerime baktığımız zaman da bunu görebiliyoruz. Ben son derece fazla sayıda gol atabilen ve takımıma faydalı olabilen bir oyuncuyum. Sezona yavaş başlamış olabilirim ama bunun içinde birçok etken olduğunu düşünüyorum. Dediğim gibi daha sonradan gol ve goller kaydetmeye, istenilen seviyeye çıkmaya başlıyorum. Ben kendime güveniyorum ve inşallah bu sezon da çalışmamın karşılığını alıp, takımım için gollerimi kaydedeceğim.”

“AKHİSAR BELEDİYESPOR ZORLU BİR RAKİP”

Deneyimli golcü, Akhisar Belediyespor‘un zorlu bir rakip olduğunu belirterek, “Zor bir karşılaşma olacak. Akhisar Belediyespor karşısında 3 puan alabilmek için her şeyimizi ortaya koyacağız. Fenerbahçe‘nin her maçında en önemli şey 3 puanı alabilmektir. Biz de iyi bir performans ortaya koyarak 3 puanın sahibi olmak için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Forvet oyuncuları olarak kapalı savunmalara karşı zorlandıklarını anlatan Sow, “Maçların içinde topu kaleye gönderecek şekilde pozisyon alamadık. Bu anlamda başarılı olamadık ama zamanla ve çok çalışmayla bunun daha iyi olacağına inanıyorum. Biz, takım olarak kaliteli oyunculardan kuruluyuz ve bunu biliyoruz” ifadelerini kullandı.