SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosa için 70 dakika yetti

Asteras karşısında 22, Bursa maçında ise 48 dakika forma giyen Tangocu, kalitesini hemen gösterdi. Yönetim, Metalist ile Jose Sosa’nın bonservisi için görüşecek, 15 Ekim’e kadar olan opsiyonu kullanılacak.

Güncellenme: 08:30, 26/09/2014
Sosa için 70 dakika yetti

AMKSPOR GAZETESİ /  Ersoy ÖZDEM

1.4 milyon Euro kiralama bedeliyle kadroya katılan Jose Sosa, kısa sürede     beklentileri karşıladı, üstelik sadece 70 dakikada bunu başardı. Siyah-beyazlı formayı ilk kez UEFA Avrupa Ligi'ndeki Asteras karşılaşmasında giyen ve 22 dakika sahada kalan Sosa, farkını hemen göstermişti.

Arjantinli yıldız esas işi ise Bursa'da yaptı. 42. dakikada Oğuzhan'ın yerine oyunagiren Sosa,müthiş bir asist yaptı, futboluyla Başkan Fikret Orman'ı büyüledi.

YÖNETİM de hemen harekete geçti. Metalist Kharkiv ile yapılan anlaşmaya göre 15 Ekim'e kadar opsiyon bulunuyor. Bu tarihe kadar 2 milyon Euro daha ödenmesi durumunda Jose Sosa'nın bonservisi alınacak.

2 milyon Euro daha 29 yaşındaki oyuncunun tam aranılan isim olduğunu düşünen Başkan Orman, Ekim ayının başında Ukrayna ekibinin yöneticileri ile temaslara başlayacak. İlk etapta bu 2milyon Euro'luk rakamı indirmeye çalışacak olan Orman, sezon sonunda Sosa'nın fiyatının artacağını düşünerek opsiyonu kullanacak.