SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Paul George erken dönüyor!

NBA'de Indiana Pacers forması giyen ve ABD forması ile hazırlık maçında ağır bir sakatlık geçiren Paul George, parkelere beklenenden erken dönüyor.

Güncellenme: 14:19, 26/09/2014
Paul George erken dönüyor!

Yaklaşık iki ay önce ABD milli takımının kendi arasında oynadığı maçta tibia ve fibula kemikleri kırılan Paul George, sürpriz bir şekilde çalışmalara başladı. Indiana Pacers kulübünün doktorları George'un kırık olan sağ ayağı üzerinde durabildiğini ve vücudunun üst bölgesini güçlendirmek için çalışmalara başladığını açıkladı.

Takımın koçu Frank Vogel da George'un yakında koltuk değneğini bırakacağını söylerken, yıldız oyuncunun çalışmalara başladığını doğruladı. Sakatlığının ardından ameliyat olan yıldız oyuncunun sahalara dönmesinin bir seneyi bulabileceği ve 2014-15 sezonunun tamamını kaçıracağı söyleniyordu.

Vogel, iyileşme sürecinde Paul George'a bazı sorumluluklar da verecek. Ona kenarda bir taktik tahtası vereceğini söyleyen Vogel, “Ondan bazı setler çizmesini isteyeceğim. Kenarda sadece oturarak olmaz. Eğer oyunu daha iyi anlamanıza yarayacak bir durum varsa bunu kullanmalıyız” ifadelerini kullandı.

24 yaşındaki yıldız oyuncu geçtiğimiz sezon ilk kez All-Star'a seçilmiş ve sezonu 21.8 sayı, 6.8 ribaunt ve 3.5 asist ortalamalarıyla noktalamıştı.