SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bayern Münih’in yıldızı Arjen Robben, Pep Guardiola’nın futbol takvimi konusunda yaptığı eleştirilere katıldığını ama bunun modern futbolun bir parçası olduğunu savundu.

Guardiola geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada futbol takvimini “Futbolcuları öldürüyoruz” cümlesiyle eleştirmişti.

Robben, Goal’e verdiği demeçte “Kendinize bakmanız çok önemli. Uzun bir sezondan sonra Dünya Kupası oynamak çok yorucu olabiliyor. Ama bu oyunun bir parçası. Her fırsatta dinlenmek zorundasınız. Bu şekilde kış arasına kadar gitmek zorundayız. Yaşım bana sorun oluyor mu? Hayır yaşlandıkça daha iyi olduğumu düşünüyorum.” dedi.

Lahm da Guardiola’ya katıldığını belirtti ama bu bahaneye sığınarak sezona yavaş bir başlangıç yapmamaları gerektiğini savundu.

Alman savunma oyuncusu yaptığı açıklamada “Pek çoğumuz Dünya Kupası’nda görev yaptıkç Hem dinlenmek hem de yeni sezona hazırlanmak için çok az vaktimiz vardı.Şu an da her üç güne bir maç oynuyoruz. Her maçta üst düzey oynamamız çok zor. Ritm bulmak zorundayız. Ama bunun için de zamana ihtiyacımız var.” dedi.

Önümüzdeki hafta oynayacakları CSKA Moskova maçına da değinen Lahm, “Kolay bir yolculuk olmayacak. Hem mesafe hem de soğuk bizi zorlayabilir. Ama geçtiğimzi sezonlar da Şampiyonlar Ligi’nde deplasmanlarda da başarılı olabileceğimizi gösterdik. O maçtan 3 puan almak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Goal.Com