SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman’dan kritik açıklama

UEFA tarafından finansal fair-play kapsamında incelemeye alınan Beşiktaş’ta “Yine mi Avrupa’dan men gelecek?” korkusu başlarken Fikret Orman yüreklere su serpti.

Güncellenme: 09:21, 26/09/2014
Fikret Orman’dan kritik açıklama

UEFA, Beşiktaş'ın da aralarında bulunduğu maliyet ve gelir sınırını aşması muhtemel 7 kulüp hakkında inceleme başlattı. UEFA Soruşturma Komisyonu, Beşiktaş'nın yanı sıra AS Monaco, AS Roma, Inter, Krasnodar, Liverpool ve Sporting Lizbon kulüpleri hakkında inceleme başlatılması kararını verdi.

DAHA ÖNCE GİDEMEMİŞTİ UEFA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, bu kulüplerin, Ekim-Kasım 2014 döneminde UEFA Finansal Kontrol Kurulu'na finansal durumları hakkında ek bir izleme raporu sunması gerektiği belirtildi.

İki sezon önce UEFA'nın finansal kriterlerine uymadığı gerekçesiyle Avrupa'dan men edilen Beşiktaş'ta aynı korku başlamışken Başkan'dan rahatlatan açıklama geldi. Hürriyet'e konuşan Fikret Orman şunları söyledi:

BİR ŞOK DA BURSA’YA ”UEFA'ya kasım ayında ek bilgiler sunacağız. Zaten bir sıkıntımız olsa TFF'den lisans alamayız. Her türlü bilgiyi onlara veriyoruz. Yalan beyanda bulunmadık. Bunun için bir sıkıntı yok.”  Öte yandan UEFA Bursaspor'un Avrupa Ligi katılım payını finansal fair-play çerçevesinde askıya aldı. Hatırlanacağı gibi Burasspor Avrupa Ligi 2. ön eleme turunda Gürcistan'ın Chikhura takımına elenmişti.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:09:15,