SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Arif Erdem’den Selçuk ve Burak’a yanıt

Arif Erdem, Burak Yılmaz ve Selçuk İnan konusunda genel bir tespitte bulunduğunu, iki futbolcuyu hedef alma amacı taşımadığını söyledi.

Güncellenme: 14:52, 26/09/2014
Arif Erdem’den Selçuk ve Burak’a yanıt

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Erdem, “Burak ve Selçuk benim kardeşim. Eleştiri dozajını asla ben kardeşlerime yönelik yapmam. Ben Burak, Ahmet, Mehmet kim olursa olsun, futbolun içerisinde olan bir insanın taraftar tepkisinde çekinip yapacağı hamleyi yapmaktan korkması doğur değil dedim. Ben asla doğrudan Burak’ı hedef almadım. Herkes için geçerli olan bir tespitte bulundum. Sahada tek sorumlu futbolcudur dedim. Futbolcu taraftara dayalı hareket ederse hiçbir zaman başarılı olamaz dedim. Ancak anladığım kadarıyla Burak ve Selçuk kardeşim, sözlerimi yanlış anlamış ya da yanlış aksettirilmiş. Ben asla onları kastetmedim. İki futbolcu böyle konuştu, böyle açıklama yaptı diye basında çıktığı için biz bu konuyu konuştuk. Selçuk ve Burak üzerinden konu konuşuldu; ama asla onları kasteden, hedef alan bir değerlendirme yapmadım” dedi.

HER İKİSİNİ DE ARADIM

Arif Erdem, “Ben bu kardeşlerimizle ilgili bir şey beyan etmedim. Yapacağı hareketleri taraftar baskısı gerekçesiyle yapmaktan imtina edenleri kastettim. Ama demek ki Selçuk ve Burak kardeşim bunları yanlış algılamışlar. Burak bana sitemkâr açıklama yapmış. Ben kendilerini aradım; ancak telefonları değişmiş. Aradım kendilerini. Ulaşamadım. Benim hiç kimseye karşı bir ön yargım yok. Ben 15 sene Galatasaray’a hizmet etmiş bir futbolcu olarak, taraftarın protestosundan çekinseydik bu kadar başarı elde edemezdik” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:14:44,