SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Galatasaray’ın hoca adayları

Başkan Ünal Aysal'ın Genel Kurul'da aday olmayacağını açıklamasının ardından teknik direktör Prandelli'nin yerine gelecek isimler yüksek sesle konuşulmaya başlandı.

Güncellenme: 17:43, 25/09/2014
İşte Galatasaray’ın hoca adayları

AMK ÖZEL

Spor Toto Süper Lig’e kötü bir başlangıç yapan, Şampiyonlar Ligi’nde ise Anderlecht’in elinden zor kurtulan Galatasaray’da teknik direktör Cesare Prandelli için tehlike çanları çalıyor.

Aysal’ın başkanlık defterini kapatmasıyla birlikte ortada kalan İtalyan teknik adamın olası bir yönetim değişikliğinde görevde kalmasına mucize gözüyle bakılıyor.

Galatasaray’ın önde gelen bir çok isminin de Prandelli’den hoşnut olmadığı kulislerde konuşuluyor.

Fatih Terim’in ardından Mancini ve Prandelli ile istenilen başarının yakalanamadığına dikkat çeken bu isimlerin yerli teknik direktörden yana oldukları biliniyor.

ALP YALMAN’IN ADAYI DENİZLİ

Galatasaray’da başkanlığa adaylığını açıklayan ilk isim olan Alp Yalman, göreve geldiği takdirde Cesare Prandelli ile çalışmayı kesinlikle düşünmüyor.

Duayen yönetici, Prandelli hakkındaki sorulara net bir cevap vermekten kaçınırken, takımı deneyimli teknik adam Mustafa Denizli’ye emanet etmeyi planlıyor. Bir süredir takım çalıştırmayan Mustafa Denizli’nin Galatasaray dinamiklerine hakim oluşu da diğer adaylar arasında bir adım öne çıkmasını sağlıyor.

FARUK SÜREN FATİH TERİM’İ İSTİYOR

Başkan Ünal Aysal ve yakın çevresinden gelen telkinlere rağmen başkan olmayacağını açıklayan efsane başkan ise adaylık konusunda kapıları tam olarak kapatmış değil. Ali Dürüst gibi güçlü bir ismin desteğini alan Faruk Süren’in gönlünde Fatih Terim yatıyor. Dürüst ile Terim’in arasındaki bağların güçlü oluşu ‘İmparator’u tek seçenek kılıyor.

PRANDELLI’NİN İŞİ ÇOK ZOR

Aysal’ın bundan sonraki süreçte kararından dönmesi çok zayıf bir ihtimal olarak görünüyor. Prandelli’nin Florya’da kalabilmesinin tek yolu Aysal’ın yeniden ikna edilmesinden geçiyor.