SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Kadın Voleybol Takımı Antrenörü Massimo Barbolini, Kanada’yı iyi oynayarak yendikleri için mutlu olduğunu söyledi.

2014 Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası B Grubu’ndaki ikinci maçında Kanada’yı 3-0 mağlup eden milli takımın İtalyan antrenörü Barbolini, basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, iyi bir maç çıkardıklarını belirterek, “Bugün bizim için önemli olan kazanmaktı. Kazanmış olmanın yanı sıra üç sette iyi oynayarak bunu yaptık. Bunun için memnunum” diye konuştu.

Deneyimli çalıştırıcı, yarın oynayacakları Bulgaristan maçına da dikkati çekerek, “Yarın bir başka zorlu maçımız var dünkü gibi. Yarın gerçek gücümüzü göreceğiz” dedi.

Karşılaşmaya ilk 6’da başlayan ve ay-yıldızlıların en skorer ikinci ismi olan Seda Tokatlıoğlu da “Açıkcası bu maç tamamiyle bizim kontrolümüz altında geçti. Maçı rahat kazanmamız için zaten böyle olması gerekiyordu. Burada sadece maç kazanmak yetmiyor. Setler, sayılar her şey çok önemli. Şimdi gidip biraz dinlenip yarınki maça hazırlanacağız” ifadelerini kullandı.

Bir süreden sonra ilk 6’da şans bulduğunu belirten milli oyuncu, “Üstüme düşeni yapmaya çalışıyorum. İnşallah bu böyle devam eder” dedi.