SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Aysal ile Terim arasında büyük tesadüf

Başkan Ünal Aysal, adaylık konusunda beklemeye geçti. Ailesi ve dostlarıyla görüştükten sonra bir karar vereceğini açıklayan Aysal’ın, adaylar ve oluşturacakları yönetimlere göre hareket edeceği öğrenildi.

Güncellenme: 09:48, 24/09/2014
Aysal ile Terim arasında büyük tesadüf

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul havasına giren Galatasaray'da gözler Başkan Ünal Aysal'a çevrildi.

Sarı-kırmızılı yönetimin geçtiğimiz hafta olağanüstü kongre kararı aldığı toplantının ardından, ailesi ve dostlarıyla görüştükten sonra adaylık konusunda karar vereceğini açıklayan Aysal'ın, “bekle-gör” politikası izlediği belirtildi. Adaylık konusunda net bir karar vermeyen Aysal'ın, Alp Yalman'ın yanı sıra olası diğer adayların oluşturacakları yönetim kurullarını görmek istediği kaydedildi.

Galatasaray'da 3.5 yıl başkanlık koltuğunda oturan Ünal Aysal'ın, adayları ve listelerini gördükten sonra kesin kararını vereceği ifade edildi.

Bu arada 25 Ekim'deki kongre öncesi çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Buna göre seçim tarihini erkene alarak ‘baskın seçim yapmakla' eleştirilen Başkan Ünal Aysal aday olmayacak. Aysal'ın bu gece TRT'de yayınlacak Stadyum programında kararını açıklayacağı ileri sürüldü.

Sarı-kırmızılıların dün gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında Aysal, kalıp kalmayacağı ile ilgili renk vermedi. Yöneticiler ise bu durumu “Yüzde 50 kalabilir, yüzde 50 gidebilir” şeklinde yorumladı.

Öte yandan dün sosyal medyada ve kulüp televizyonunda Ünal Aysal'a yakın isimlerin Başkan'ın yeniden aday olmayacağı yönündeki mesajları dikkat çekti.

GSTV'de konuşan spor yazarı Turan Yücel, “Çok yakın süreçte aldığım bilgiler ışığında hali hazırdaki yönetim kurulu, Başkan'ın bu kararı aldığını biliyor. Ünal Aysal'ın aday olmayacağı hususunda kuvvetli duyumlar alıyorum” dedi.

Büyük tesadüf

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal bugün saat 22.30'da TRT'de yayınlanan Stadyum programına konuk olacak. 24 Eylül 2013'te Fatih Terim'in görevine son veren Aysal'ın bugün aday olmayacağını açıklaması durumunda ilginç bir tesadüf gerçekleşmiş olacak. Aysal yarışa girmezse Terim'den tam 1 yıl sonra göreve veda kararı alacak.

Sürpriz görüşme

Galatasaray'da kongre için geri sayım sürerken başkan adaylığı konusundaki kesin kararını 1-2 gün içerisinde açıklayacak olan Başkan Ünal Aysal dün sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. Aysal, bir önceki dönemde birlikte çalıştığı Ali Dürüst ile bir araya geldi. Dürüst ile Les Ottomans Otel'de 1.5 saat süren bir görüşme gerçekleştiren Aysal, sarı-kırmızılı kulübün eski başkanlarından Faruk Süren ile de fikir alışverişinde bulundu.

Skorer

Yayınlanma Tarihi:08:57,