SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TFF’den Fatih Terim yanıtı

Galatasaray yönetim kurulundan istifa eden eski yönetici Sedat Doğan, dün Telegol programında Fatih Terim'in Galatasaray'dan ayrılışı ve milli takıma gidişi hakkında çarpıcı iddialarda bulunmuştu.

Güncellenme: 22:23, 23/09/2014
TFF’den Fatih Terim yanıtı

TFF‘den bu iddialara yanıt Başkanvekili Servet Yardımcı’dan geldi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, Fatih Terim’in Türkiye Futbol Direktörü olarak göreve gelişinin tam bir şeffaflık içinde gerçekleştiğini belirtti.

Yardımcı, TFF’nin internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada, Galatasaray Kulübü’nün yöneticilerinden Sedat Doğan’ın bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalarda şahsını ilgilendiren bazı iddialar bulunduğunu öğrendiğini aktararak, “Sayın Fatih Terim‘in Türkiye Futbol Direktörü olarak göreve gelişi, tam bir şeffaflık içinde ve tüm kamuoyunun bilgisi dahilinde gerçekleşmiştir. Değerli hocamızın bu süreçte üyesi olduğu kulüp adına göstermiş olduğu dikkat ve hassasiyet, bu konuyu tekrar açıklamaya gerek bırakmayacak kadar açıktır. Dahası tamamen Sayın Ünal Aysal’ın bilgisi dahilinde ilerlemiş olan bu süreçte hocamızın duruşu herkes tarafından takdirle karşılanmıştır” ifadelerini kullandı.

Fatih Terim ile uzun yıllar sonra ilk görüşmesinin, TFF Başkanı Yıldırım Demirören‘in evinde Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın izniyle eylül ayında gerçekleşen toplantıda olduğunu vurgulayan Yardımcı, şunları kaydetti:

“Sayın Sedat Doğan’ın iddia ettiğinin aksine hocamızla, bundan önce ne kendi evimde ne de başka bir yerde hiçbir görüşmem olmamıştır. Bunun yanı sıra, TFF olarak Fatih Terim’den önce hiçbir teknik direktör adayıyla görüşme yapmadığımızın da kesin olarak bilinmesi gerekmektedir. Türk futbolunda fazlasıyla ihtiyaç duyduğumuz barış ortamının sağlanabilmesi için bu türden asılsız iddialara ve yalan haberlere itibar edilmemesini tüm spor kamuoyundan önemle rica ederim.”

Yayınlanma Tarihi:22:14,