SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tayyip’den Yolanthe ayarı!

Recep Tayyip Erdoğan'ın basına müdahalesini belgeleyen 'Alo Fatih' tapelerine bir yenisi daha eklendi. Ortaya çıkan son kayıtta, Erdoğan'ın oğlu Bilal'in de müdahalelere dahil olduğu ortaya çıktı.

Güncellenme: 13:49, 23/09/2014
Tayyip’den Yolanthe ayarı!

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarını yürüten polislere yönelik soruşturma dosyasına giren tapelere dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Habertürk’teki adamı olarak bilinen Fatih Saraç arasında geçen bir görüşme yer alıyor. Grihat isimli internet sitesinin yayınladığı tape, 17 Mart 2013 günü saat 22.17.15’te kaydedilmiş.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, 171 saniye süren görüşmede Erdoğan, Fatih Saraç’ı arıyor. Erdoğan, Habertürk gazetesini kast ederek, “Bak bugün yine gazetenin ön tarafı” diyor. “Konuştuğumuz gibi di mi?” diye soran Erdoğan, Saraç’tan; “Efendim onu Bilal bana hat… hatırlattı. Ben de kendisine yazdım bu…” yanıtını veriyor. Saraç, “Ben bu hafta inşallah onu toparlıyorum efendim” diye devam ediyor.

‘GAZETENİN ÖN TARAFI’NDA SNEIJDER’İN EŞİ YOLANTHE VARDI

Erdoğan’ın şikayet ettiği ‘gazetenin ön tarafı’nda, Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder’in eşi Yolanthe Cabau’nun fotoğrafı bulunuyordu. Habertürk gazetesinin 12 Mart 2013 Salı günkü sayısında logonun hemen yan tarafında “Yenge podyuma çıkıyor” başlığıyla Yolanthe Cabau haberi yer aldı.

YOLANTHE’NİN SEKSİ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN…

‘FRİKİK’ İÇİN DE UYARMIŞ

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nden Kadıköy vapurundan inenlere bakarak ‘kadınların giyimlerini eleştiren' dönemin Başbakanı, şimdinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın gazetelerde yer alan kadın fotoğraflarından rahatsız olmasıyla ilgili tapeler daha önce de gündeme gelmişti. Yasal dinleme kayıtlarına göre Erdoğan’ın, 2013'te “Alo Fatih” olarak tanınan Fatih Saraç'a Habertürk'ün birinci sayfasında ABD'li ünlü oyuncu Gwyneth Paltrow fotoğrafı nedeniyle ‘frikik' uyarısı yaptığı ortaya çıkmıştı.

TAYYİP, ÖZER’İ RİZE’YE BEDAVA İSTEMİŞ

BirGün'den Barış İnce'nin haberine göre konuşmada Erdoğan, Özer Hurmacı adlı futbolcuyu Turgay Ciner'in yöneticisi olduğu Kasımpaşa'dan Rize'ye bedava istiyor. Ciner “önce anasının a.” diyor sonra kabul ediyor.

Cemaat operasyonuyla gözaltına alınan polislerin hazırladığı rüşvet ve yolsuzluk dosyaları, “paralel soruşturma”ya ek dosya olarak girdi. BirGün'ün ulaştığı ek fezlekede yer alan tapelerde ilginç ayrıntılar var. “Alo Fatih” skandalı ile gündeme gelen Fatih Saraç ile Recep Tayyip Erdoğan ve Turgay Ciner arasında geçen konuşmalar, savcının operasyonu yüzünden dava dosyasına girince yasallık kazandı.

Konuşmaya göre, Recep Tayyip Erdoğan, Kasımpaşaspor Yönetim Kurulu üyesi Turgay Ciner'den Özer Hurmacı'yı Çaykur Rize'ye bedelsiz istiyor.

Erdoğan bu talebini Ciner'in kendisine değil Fatih Saraç'a bildiriyor. Ciner'i arayan Saraç, teklifi ilettiğinde Ciner önce, “yok anasının a.ı” diyor, fakat daha sonra “Onun saçının teline tüm takımı feda ederim” diyor. Saç teli meselesini duyup mutlu olan Erdoğan bu kez daha fazla futbolcu istiyor. Ciner yine “anasının a…” diyor.

Erdoğan'ın saçının tek teline tüm takımı verebileceğini söyleyen Ciner, ardından “Pek saçı da kalmadı ama” diye söyleniyor.

Fatih Saraç bu olumlu cevabı Erdoğan'a ileteceğini söyleyince Ciner, “Bir yanında da anasının a.ını da söyle yani” diyor. Ancak Saraç “Abi oraya dur dur bismillah evet ya öldük öldük dirildik ya vallahi billahi hayatımda böyle heyecanlanmamıştım.” diye karşılık veriyor.

Bu konuşma üzerine Fatih Saraç, Erdoğan'ı arayıp müjde veriyor ancak “anasının a…” kısmını iletmiyor.

ÖZER, RİZE’YE GİTMEK İSTEMEDİ

O günlerde Kasımpaşaspor'da siyahi futbolcu ile arasında geçen bir diyologdan ötürü Özer Hurmacı kadro dışı kalmıştı. Kasımpaşa Başkanı, “Henüz, Özer ile ilgili kimseyle görüşmedik. Çaykur Rizespor ve Torku Konyaspor'un ilgilendiğini biliyoruz. Özer Hurmacı bizde kadro dışı kalan bir futbolcu ve bu transfer döneminde mutlaka bir takıma satacağız. Trabzonspor'un ilgilendiğini basından duyuyoruz. Özer, Trabzonlu olduğu için tercihi bu kulüpten yana olabilir” ifadelerini kullanmıştı. Kulüp Özer'i Rize'ye bedelsiz vermek istese bile Özer, Çaykur Rizespor'a gitmek istemedi ve Trabzon'a gitti.

Yayınlanma Tarihi:12:58,