SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ölen futbolcunun kulübüne 2 yıl men!

Afrika Futbol Konfederasyonu, Cezayir'de geçen ay yapılan maçta hayatını kaybeden Kamerunlu futbolcu Albert Ebosse'nin kulübü Kabylie'nin 2 yıl boyunca Afrika turnuvalarından men edildiğini açıkladı

Güncellenme: 15:19, 23/09/2014
Ölen futbolcunun kulübüne 2 yıl men!

Cezayir’de geçen ay oynanan karşılaşmada hayatını kaybeden Kamerunlu futbolcu Albert Ebosse’nin kulübü Kabylie, 2 yıl boyunca Afrika Kupaları’ndan men edildi.

Afrika Futbol Konfederasyonu’ndan (CAF) yapılan açıklamada, Etiyopya’da düzenlenen toplantıda alınan karara göre, geçen ay oynanan Cezayir 1. Futbol Ligi karşılaşmasında Kabylie tribünlerinden atılan bir taşın kafasına isabet etmesi sonucu vefat eden Albert Ebosse’nin kulübü, 2 yıl boyunca Afrika turnuvalarından men edildi.

Ayrıca, CAF organizasyonlarında yer alan kulüpler ve milli takımların katıldığı organizasyonlarda Ebosse’nin anısına her sezon bir fair-play ödülü verileceği de duyuruldu.

Geçen sezonu 2. sırada bitiren Kabylie, söz konusu ceza nedeniyle gelecek sene Afrika Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edemeyecek.

Cezayir Futbol Federasyonu ise Kabylie’nin cezasını daha önce açıklamış, Cezayir temsilcisinin 2014-15 sezonunda evinde maç yapması ve deplasmandaki karşılaşmalara taraftarlarının girmesini yasaklamıştı.