SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın efsane isimleri arasında yer alan ve Türk futbolunun en iyi forvetlerinden biri olan Hakan Şükür son günlerde gündemi meşgul eden konulara açıklık getirdi.

İşte Hakan Şükür‘ün o açıklamaları:

“Büyüğüm diyorsanız diğer büyüklere bakmalısınız. Messi-Barcelona mesela birbirlerinden faydalanıyorlar isimler kulübü geçemez.Taraftar kulüplerini çok seviyor, yöneticiler forma alın diyorsunuz. Siz de sevin taraftarınızı. Dikkatli harcama yapın…”

“Biz çok zengin bir ülkeyiz. Bu paraları kendimize mi harcıyoruz yoksa başkalarına mı gidiyor bu paralar ? Sen Selçuk İnan‘ı ortasaha’ya hapsedersen herşeyi Sneijder yapacak dersen kimse kusura bakmasın Selçuk o ekstraları yapamaz.”

“Elmander çok gol atan bir oyuncu muydu ? Onun verdiği elektrik, arkadaşlarına açtığı alan Selçuk ve Melo‘ya yaramıştı.”

“Zaman zaman takip ediyorum. Prandelli sistem oynatmaya çalışıyor ama bazı oyuncuların insiyatif alması lazım.”

“Ben bir milli maçta Burak’a sende şunu göremiyorum “Rakibin arkasına koşma, al-ver. zevk al” dedim.”

“Okan’lı Suat’lı kadroda Didier Drogba’yla oynasak çok ekstrem birşey olurdu.”

“Seyirci haklı. Formsuz olan herkes ıslıklanır. Selçuk geçen sene de kendinin altında kaldı. Galatasaray için çok önemli oyuncu”

Olcan Adın önemli bir oyuncu, çok özel özellikleri olan bir oyuncu. Bruma iyi kanat bekleri iyi. Hücum gücü çok iyi…”

“Galatasaray takımı mevut kadrosunun yapabileceklerinden çok azını yapıyor. Ama potansiyeli olduğunu bilmek umut veriyor…Bazen bazı oyuncular olur “nasılsa tribünler Selçuk ve Burak’ı eleştiriyor” diyip saklanan.Galatasaray’da kötü oynayanlar var”

“Daha çok erken 1. ile sadece 3 puan var Galatasaray kadrosu iyi bir kadro, iyi işler yapabilir ama umut vermiyor. Galatasaray-Anderlecht maçında bir istatistik çıktı Selçuk İnan’ın tüm pasları dikine. Ama takım iyi değildi…”

“Gökhan Gönül’ün pozisyonu bana penaltı gibi gelmedi. Aynı pozisyonu Gökhan yapsa “penaltı değil hocam” derdi.”

“Galatasaray ligin çok önemli bir rengi, Şampiyonlar Ligi’nde iyi başlangıç yapamadılar. Zor ama GALATASARAY varsa umut vardır.”

“Galatasaray’da oynamak hayalimizdi ama hayalimizde olmayan şeyleri kazandık. O kadroya biraz daha vefalı olunabilirdi tabii.”

Yayınlanma Tarihi:00:53,