SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray eski başkanlarından Alp Yalman, önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Yalman’ın sözleri…

‘Daha kötü günler beklemez.' Başkan seçimle ilgili ne yapmak istediğine kendisi karar verecek. En iyi o bilir, ne yapacağını. Benim Galatasaray'ın geleceğiyle ilgili hiçbir endişem yok. Galatasaray, kaliteli oyunculardan meydana gelmiş bir takım. Muhakkak ki bu krizi atlatacaktır Galatasaray, daha ligin çok başı. İnşallah Galatasaray'ı olduğundan daha kötü günler beklemez.

Yeniden seçim olması durumunda… Arkadaşlardan teveccüh edenler oldu. Onlarla da görüşüyorum. Galatasaray'ı kimse yarı yolda bırakmaz. Ben mi yaparım, yoksa başka arkadaşlar mı onu bilmem. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz. Hiç kimse merak etmesin, Galatasaray en iyi olanını kendi içinden bulur.

‘İçler acısı bir durum' Galatasaray'ı dünlerle ilgili mukayese ederseniz, gelirleri o zamanlardan çok çok daha yüksek seviyelerde. Bütün mesele Galatasaray'ın giderlerini düzgün ayarlayabilmek… Öyle tahmin ediyorum ki, çok fazla olmayacak bir şey değil. Ama Galatasaray'ın mali olarak içinde bulunduğu durum, hakikaten içler acısı bir durumda. Çok fazla rahat bir şey söyleme imkanı yok.

‘Batan gemiden kaçırılan mal gibi…' Galatasaray, gayrimenkullerini elde ederken, az buz sıkıntılar çekmedi. Galatasaray Adası gibi bir yeri, bir daha yerine koyma gibi imkân yok. Bunlar batan gemiden kaçırılacak mal gibi bakılmamalı. Galatasaray, mali problemlerini kendi içinde çözmek imkânında olur gibi geliyor bana. Bu tedbirler, en son düşünülecek şey olmalı. Bütün imkânların da bittiği kanaatinde değilim daha.

‘Fatih Terim gitmemeliydi!' Fatih Terim gitmemeliydi. En azından böyle gitmemeliydi. Fatih, Galatasaray'ın içinden yetişmiş, belli örf ve Galatasaray duruşunu bilen bir teknik adamdı. Yeni gelenler tabi Galatasaray'a, yeni takıma, yeni oyunculara bir adaptasyon süresi geçirmek durumundalar. O da her zaman çabuk iyi netice vermiyor. Sabırlı olmak lazım. Her şeyden önce, oynayan bütün oyuncularımı, futbolcu olsun, basketbolcu olsun, diğer bütün sporcularımıza Galatasaray özgüvenini yeniden aşılıyor olmak lazım.

‘Hiçbir futbolcu sahaya korkuyla çıkmamalı!' Hiçbir sporcu, özellikle kendi seyircisi önünde sahaya çıktığında ayakları ‘acaba ben hata mı yapacağım, beni taraftarım tenkit mi edecek' diye korkuyla çıkmamalı. Ama Galatasaray çok büyük bir camiadır, bütün bunların üstesinden gelir.

Ünal Aysal'ın hatalarını sayarsanız… Bunlar, bu gibi şeyler Galatasaray başkanıyla özel konuşulursa konuşulur.

Mehmet Helvacı, Adnan Öztürk gibi isimler başkanlık için anılıyor… Bütün arkadaşlar her şeyden evvel Galatasaraylı. Her Galatasaraylı bu göreve layıktır. Onun takdirini de Genel Kurul yapar.

Lig Radyo

Yayınlanma Tarihi:08:43,