SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın genç ve yetenekli oyuncusu Tarık Çamdal, GS TV’de katıldığı bir programra bilinmeyen yönlerinden bahsetti.

İşte Tarık’ın açıklamaları:

“En beğendiğim futbolcu Arda Turan. Çok iyi oynuyor. Topu çok iyi saklıyor. Hiç kaybetmiyor. Ligimiz çok kaliteli ama Avrupa’da top koşturmak, Arda abi gibi oynamak isterim. ”

“Benim en büyük hayalim ay yıldızlı formaydı. Almanya’da milli takımımızı izleyerek büyüdüm. Almanya’da olduğumuz için milli takıma çok destek oluyorduk. Benim de hayalimde milli formayı giymek vardı. Çok şükür bu gerçekleşti. İnşallah devam eder.”

“Şampiyonlar Ligi’nde oynamanın nasıl bir duygu olduğunu bir çocuk bilemez. Ben de hayal ettim her zaman ve Anderlecht maçında hocamın da sayesinde oyuna girdim. Büyük bir mutluluk yaşadım o gün.”

“Hedefim İngiltere”

“Hedeflerimde İngiltere’de oynamak var. Premier Lig’de oynamak var. Manchester United’ı seviyorum. Türkiye’de çok yetenekli oyuncular var. Hedeflerimizi yüksek tutmamız lazım. Hedefler yüksek olursa gerçekleşmesi de o kadar kolay olur. Hedefi koyup sürekli çalışmalısınız.”

“Türkiye’ye nasıl geldi?”

Almanya’dayken 1860 Munich’te hocam yabancı oyunculara iyi davranmıyordu. İyi oynasam bile oynatmıyordu. Ondan sonra ayrılmak istediğimi söyledim. O hocayla devam etsem geleceğim olmayacaktı. Bunu bana inandırmıştı. Kendimi orada geliştiremeyeceğimi düşündüm. O dönemde Türkiye’den de teklifler vardı. Ailemle oturup konuştuk. Sonrasında Türkiye’yi seçtim ve geldim.

“Prandelli çok babacan”

Galatasaray camiası çok büyük. Uzun yıllar buraya hizmet etmek istiyorum. Selçuk abi, Burak abi gibi burada kabul edilmek istiyorum. Hocamız Prandelli çok babacan bir insan.