SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Galatasaray‘da 18-25 Ekim'de yapılacak olan olağanüstü kongre öncesi kulisler hareketlendi.

Muhalifler, Mehmet Helvacı önderliğinde bir aday çıkarmak için toplantı üstüne toplantı yaparken, sarı-kırmızılı camia Başkan Ünal Aysal'ın vereceği kararı bekliyor. Aile üyeleriyle durum değerlendirmesi yapan Galatasaray Başkanı, dostlarına da danışıyor. Aysal'ın yeniden aday olup olmama konusundaki nihai kararını bugün açıklaması bekleniyor.

Galatasaray Başkanı, muhalefetin henüz bir başkan adayı çıkaramaması ile ilgili soruya “Baskın seçim yapıldığı ile ilgili iddialar var. Ben, seçimin Ocak 2015'te ayında yapılması yönünde görüş bildirmiştim. Ancak tüzük buna izin vermedi. Yapacak birşey yok” dedi.

Sarı-kırmızılı taraftarların ise Ünal Aysal'a olan inancı tam. Başkan'a sosyal medya üzerinden destek mesajları yağıyor. Aysal'ın göreve devam etmesini isteyen sarı-kırmızılı taraftarlar, yönetim kurulunun ise değişmesi yönünde görüş bildiriyor.

GÜÇLÜ BİR LİSTE

Aysal eğer bugün göreve devam yönünde karar alırsa güçlü bir yönetim oluşturmak için kolları sıvayacak. Kulislerde Aysal'ın, Ali Sabancı ve Muharrem Yılmaz gibi holding sahibi, ekonomik ve vizyon anlamında güçlü kişileri listesine almak istediği konuşuluyor.

Ünal Aysal'ın yola devam kararı alması halinde mevcut yönetimin yüzde 80'ini liste dışında bırakacağı da iddialar arasında.

İŞTE KRİTİK TOPLANTININ SAATİ

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın yeniden başkan adayı olup olmayacağının belirleneceği toplantı saat 15:00’te yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:12:02,