SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ayıp

23 Eylül 2014

BİR Beşiktaş vardı sahada dün, sadece formalarından tanıdığımız…

BİR Beşiktaş vardı sahada dün, adını sadece skorborddan gördüğümüz…

BEŞİKTAŞ'IN Bursaspor'a karşı ilk yarıda oynadığı futbolu biraz edebi bir dille anlatmaya çalıştım ama lisede edebiyatı zayıf olanlar için biraz da matematik diliyle anlatalım… 2 defansif orta saha, 3 de ofansif orta sahan var; eder 5.

2'DE ileri çıkıp hücuma destek veren bekin var; etti mi toplam 7. İşte bu 7 tane oyuncu, ilk yarı boyunca hiçbir şey yapmadı. İleri çıkamadılar. Hatta orta sahayı geçemediler. Hatta ve hatta iki ayaklarıyla bir pas yapamadılar. Peki kim bu iki ayağıyla bir pas yapamayan oyuncular?

MİSAL Oğuzhan, 3 yıldır Beşiktaş taraftarı ve Türk futbolu Oğuzhan'dan çok şey bekliyor ama Ozzie aynı yerde saymaya devam ediyor. Bilic de Oğuzhan'ı ilk yarı bitmeden oyundan çıkararak mesajı verdi: Artık kulübede saymaya devam edersin! Sorumlusu Bilic!

 

MİSAL Olcay, sezon başından bu yana ‘muhteşem' bir düşüş yaşıyor ama her ne hikmetse formasını da bir türlü bırakmıyor. Şimdi ‘yerine kim oynayacak?' sorusunu soracaksınız ama o soruyu da sezon başı yapılan Sosa transferiyle rafa kaldırdık. Misal Gökhan Töre, ‘transfer olacak mı olmayacak mı?” derken sezon başı kampını kaçıran eski milli oyuncu, bir türlü o beklenen formunu bulamadı. Formunu bulmaya çalışırken de Kerim Frei'ı kulübeye gönderdi. Bu verdiğimiz 3 örnekten de sorumlu 1 kişi var: Slaven Bilic!

SEZONU erken açan takımında hiçbir şekilde rotasyona gitmiyor. Ve hoca da rotasyona gitmedikçe takım tel tel dökülüyor. Ve takım da tel tel döküldükçe 111 yıllık Beşiktaş, dün gece ‘en rezil' futbolunu oynayarak tarih yazıyor.

SKORBORD ne mi diyor? ‘1-0 Beşiktaş' diyor ama tarih bu kez sadece skoru değil, futbolu da hatırlayacak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek