SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yolbulan’dan ince mesaj

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Mustafa Yolbulan, deplasmanda 2-1 yenildikleri Kasımpaşa maçına ilişkin, "Kardemir Karabükspor'un bağırıp çağırarak hakkını aramak ya da kamuoyu oluşturmak gibi bir tarzı hiçbir zaman olmamıştır" dedi.

Güncellenme: 21:56, 22/09/2014
Yolbulan’dan ince mesaj

Yolbulan, gazetecilere yaptığı açıklamada, penaltı kararı veren hakem Tolga Özkalfa’nın çok iyi bir açıda olmasına rağmen çok talihsiz bir karar verdiğini savundu.

Hakemleri daha dikkatli olmaya davet ettiklerini ifade eden Yolbulan, şunları kaydetti:

“Tartışmalı bir penaltıyla maalesef devre arasına beraberlikle girdik. Penaltıya hükmedilen pozisyonda faul vardı ama tekrarlarda net bir şekilde ihlalin dışarıda olduğu görülüyordu. Kardemir Karabükspor’un bağırıp çağırarak hakkını aramak ya da kamuoyu oluşturmak gibi bir tarzı hiçbir zaman olmamıştır. Ortamı germeme ilkesini her şeyin önünde tutan bir kulüp yapımız var. Sadece üzüntülerimizi ifade ediyor, böyle maçın sonucunu direkt etkileyen bariz hataların bir daha tekrarlanmaması için hakemlerimizi daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.”

Ligin son sıralarında yer almalarının, oynadıkları futbolun karşılığı olmadığını anlatan Yolbulan, “Bu haftadan sonra fikstür avantajını da kullanarak yükselişe geçeceğimize inanıyorum. Ligde takımların çok büyük bir kısmının birbirlerine denk olduğu görülüyor. Her hafta ilginç sonuçlar alınması da bunu gösteriyor. Çok kısa zamanda ligde olmamız gereken yere geleceğimize inancımız tam. Pazartesi sahamızda Mersin İdmanyurdu’nu yenerek, yeni sezondaki ilk galibiyetimizi almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.