SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teknik direktör Roberto Carlos yönetiminde kulüp tesislerinde gerçekleştirilen ve top kapma çalışmasıyla başlayan idmanda, Torku Konyaspor ile dün oynanan lig maçında forma giyen futbolcular yenileme çalışması yaptı.

Diğer gruptaki futbolcuların pas çalışması yaptığı antrenman, hafif sakatlığı nedeniyle salonda çalışan Burhan Eşer’den yoksun gerçekleştirildi.

İdman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Carlos, Galatasaray maçına ilişkin, “Bu hafta bizim için asıl olan, psikolojik olarak takımı hazırlamak çünkü normal maçlarda hem motivasyon olarak hem de antrenman olarak takımı hazırlıyoruz ama büyük takımlara karşı oynadığımız zaman futbolcuları daha çok motive etmemiz daha önemli” dedi.

Bir basın mensubunun, Sivasspor’un bu sezon lige iyi başlangıç yapamadığını anımsatması üzerine Carlos, “Aslında iyi oynuyoruz bazen birazcık daha şansa ihtiyacımız var. Bunun haricinde biraz daha sabırlı oynamamız gerekiyor. Hakemler konusunda biraz daha temkinli ve dikkatli olmamız gerekiyor. Torku Konyaspor gibi buraya gelip de sadece defans yapıp belki 1 puana razı olan takımlara karşı durumlarda da biraz daha sabırlı olup, biraz daha iyi baskı yapıp, birazcık daha akıllı oynamamız gerekiyor. Bence eksik olan şey bu” diye konuştu.

Roberto Carlos, hakemlerle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine, şunları kaydetti:

“Türkiye’deki maçlarda yürütülen kurallar sanki Avrupa’da yürütülen kurallardan farklı gibi görünüyor. Bu da zaten hakemlerin de Türkiye’de yönettikleri maçlarla Avrupa’da yönettikleri maçlar arasındaki yönetim farklarını ortaya koyuyor. Bununla ilgili bence ciddi kararlar alınmalı, benim açıkçası hoşuma gitmiyor. Federasyon (Türkiye Futbol Federasyonu) ve Merkez Hakem Kurulu nasıl oyuncularla ilgili düzenlemeler getiriyorsa, oyuncuları ne kadar inceliyorlarsa bence hakemleri de bir o kadar inceleyip onlarla ilgili de ciddi kararlar almalılar.”

İbrahim Toraman’ın görüşleri

Defans oyuncusu İbrahim Toraman ise Galatasaray maçının zor geçeceğini belirterek, “Çok zor bir atmosferde oynayacağımızı düşünüyorum” dedi.

Ligde geride kalan haftalarında iyi oyun ortaya koyduklarını ancak bunun skora yansımadığını kaydeden Toraman, “Hem bizim açımızdan hem de Galatasaray açısından zor ve önemli bir maç olacak. İnşallah bu zorlu atmosferde en iyi şekilde mücadele edip, iyi bir sonuçla dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.