SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Olmadı Gökhan!

22 Eylül 2014

SEZON başından bu yana izlediğim en iyi mücadeleydi. Her iki takım da maçı sonuna kadar bırakmadıve net pozisyonlara girdi. Ama en neti, Oğulcan'ın kaleciyle karşı karşıya kalıp atamadığı pozisyondu. Sen bunları gole çeviremezsen daha neyi çevireceksin? Bana göre maçın en dikkat çekici noktası verilen penaltı kararıydı. Hemen hemen 80 dakika denk giden maçın kırılma anı, ilave çizgi hakeminin hatalı yardımıyla Ali Palabıyık'ın verdiği penaltı kararıydı. Halbuki bunun gibi birçok pozisyonda hakemler maç içinde devam demiş ve ikili mücadeleye prim tanımıştı. Bana göre ağır bir kararla verilen penaltı, o ana kadar başarılı bir yönetim gösteren Ali Palabıyık'ı da zor durumda bıraktı. Ve bu karar maçın sonucuna etki eden bir hataya dönüştü.

ACABA verilen bu penaltı Gökhan Gönül'ün içine sindi mi? Eğer hakem onun aleyhine böyle bir penaltı kararı vermiş olsaydı, yine ilave çizgi hakemini böyle tebrik eder miydi? Önemli olan mikrofonların önünde fair-play konuşmaları yapmak değil, saha içinde rakibin emeğine saygı göstermektir. Gökhan bunu sözde değil pratikte göstermeliydi. Maçtan sonra pozisyonu nasıl yorumlayacak merak ediyorum doğrusu.

Bu G.Antep can yakar

MAÇA tekrar dönersek eğer; bana göre Fenerbahçe'de sahanın en iyisi Mehmet Topal'dı. Daha fazla hücuma yönelik oynaması Fenerbahçe'ye önemli katkılar sağlıyor. Ve bu ilerleyen dönemde de sürecek gibi. Bir diğer dikkat çeken şey ise Emre-Emenike tartışmasında tribünlerin Nijeryalı'ya gösterdiği tepkiydi. Son derece yanlış olan bu tepki oyuncuyu gerdi. Ama sonra Emre'nin tribünlere dönüp yatıştırmaya çalışması ise doğru bir hareketti.

GAZİANTEPSPOR geçtiğimiz yıllara oranla çok daha derli toplu oynuyor. Okan Buruk'un öğrencileri bu sezon çok takımın canını yakar. Kaleciden başlayıp hücum hattına kadar tüm oyuncular görevlerini yerine getirdi. Ancak haksız bir penaltı kararıyla yıkıldılar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek