SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bernabeu’nun yeni ismi belli oluyor

Dünyanın en iyi statlarından biri olarak gösterilen Real Madrid'in Santiago Bernabeu Stadı'nın ismi "Abu Dhabi Bernabeu" olacağı iddia edildi.

Güncellenme: 15:14, 22/09/2014
Bernabeu’nun yeni ismi belli oluyor

Real Madrid Kulübü’nün Santiago Bernabeu Stadı’nın ismine Abdu Dabi isminin eklenmesi için anlaşma sağlamak üzere olduğu iddia edildi.

İspanyol Marca gazetesinde yer alan haberde, Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren International Petroleum Investment Company ile Real Madrid Kulübü arasında stat isim hakkı için 500 milyon avro karşılığında 20 yıllığına anlaşmaya varıldığı ileri sürüldü.

Santiago Bernabeu’nun yenilenme projesi için öngörülen maddi kaynağın da bu sponsorluktan sağlanacağı ve stadın isminin “Abu Dhabi Bernabeu” olacağı öne sürüldü.

Stat ile ilgili konuyu geçtiğimiz pazar günü yapılan kulübün yıllık genel kurul toplantısına da taşıyan Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, “Stadın para harcanmadan yıllık 100 milyon avro kaynak sağlamasını mı istiyoruz? Bunun tek yolu, stadın yenilenmesi için gerekli 400 milyon avronun ödenmesine yardımcı olacak, Bernabeu ismine sadık kalacak bir sponsor bulmaktır. Önceleri kimse formaya bile sponsor alınmasını istemiyordu ama artık herkes alıyor. Yeni Bernabeu dünyada tek stat olacak” şeklinde konuştu.

Bu arada stadın yenilenmesi için hazırlanan proje, çevreci bir kuruluşun itirazı sonrasında mahkeme kararıyla durdurulsa da Real Madrid Kulübü yetkililerinin kısa sürede bu sorunun çözüleceğine inandığı ifade ediliyor.

Yayınlanma Tarihi:12:21,