SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Toroğlu, Prandelli’yi eleştirdi

Ünlü spor yorumcusu Erman Toroğlu, Galatasaray'ın Balıkesirspor'a kaybetmesinin bir numaraları sorumlusu olarak Prandelli'yi işaret etti. Toroğlu, "Bu işin Prandelli ile olmaz. O, Galatasaray'a hiçbir şey veremez" diye konuştu.

Güncellenme: 10:24, 21/09/2014
Toroğlu, Prandelli’yi eleştirdi

Geçen haftalarda söyledim; “G.Saray lige hazır değil.” İşte dünkü G.Saray’ın ligin yeni takımı Balıkesirspor karşısında hali ortada. Dünkü maçta sarı-kırmızılı futbolcular oynadıkları isteksiz futbol ile beni doğruladılar.

Lig başladı ama G.Saray hala başlayamadı!

Takımda hala bir şeyler eksik, isteksizlik var. O bildik hırslı, golü koklayan, bol pozisyon bulan G.Saray gitmiş rakibe teslim olan G.Saray gelmiş. Ne oyunda oyun var ne sistemde sistem var. Biri bana G.Saray’ın sahada ne oynadığını anlamış mı anlatsın lütfen! Beşiktaş’ın hocası Bilic için “Değil 8 hafta, 88 hafta geçse bu takıma bir şey vereceğine” inanmıyorum demiştim ama İtalyan teknik adam Prandelli de farklı değil. Bu Prandelli ile de G.Saray bir yere gidemez! Prandelli de G.Saray’a maalesef bir oyun felsefesi katamamış. G.Saray’ın o bildik tam saha presli oyunu gitmiş, yerine ne yaptığını bilmeyen oraya buraya koşuşturan bir G.Saray gelmiş. Geriye düşse de futbolunu galibiyete taşıyan, oyunu çevirebilen bir G.Saray’ı da dün göremedik sahada.

Her zaman söylüyorum; futbolda kazanmak için top sendeyken hücum yapacaksın, top rakibe geçince topluca savunmaya geçeceksin.

Balıkesirspor’a ilk yarıda baktım sanki lige yeni çıkmış bir takım görüntüsünden çok uzaktılar. Oynadıkları futbola bakılırsa sanki G.Saray değil de Balıkesirspor çok tecrübeli bir takımmış görüntüsünü gördük. Çok ilginç sahanın yıldızı G.Saray’ın Balıkesirspor’a sattığı Sercan Yıldırım…

Birşeyi çok merak ediyorum; Sercan Yıldırım’ı kimler beğenmedi de Sercan dün G.Saray’ı kendi silahı ile vurmuş oldu? G.Saray Sercan’ı Bursaspor’dan aldı, bir türlü kadroya sokup istifade edemedi.

İki yıldır Sivas ve Şanlıurfaspor’da kiralık oynattılar. İşte o Sercan Yıldırım dün G.Saray’ı yıkan adam oldu. Sadece golde değil oyunda kaldığı sürece takımın en iyisiydi. G.Saray adına hezimetin özeti şu: Baskı yapamazsan, sahanın her yerinde pres uygulayamazsan maçı kazanman imkansız olur. Tesadüflere kalır ki, koskoca G.Saray maçı kazanmak için futbolun tesadüflerine, şansına bırakmamalı oyunu.

Prandelli de Bilic’ten farklı değil. G.Saray onunla bir yere gidemez.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:10:23,