SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fikret Orman’dan stat açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman: "Avrupa ve derbi maçlarımızı yine Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapacağız. Onun haricindeki maçları belki Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynayabiliriz. Daha kesinleşmiş bir şey yok"

Güncellenme: 17:29, 21/09/2014
Fikret Orman’dan stat açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, bu sezon Avrupa kupaları ve derbi maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapacaklarını, diğer maçları ise Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynayabileceklerini söyledi.

Gölcük’te katıldığı park açılışının ardından gazetecilere açıklama yapan Orman, Atatürk Olimpiyat Stadı’nın çimlerinde bir sıkıntı olduğunu ve bununla alakalı bakım işlemleri yapılacağını anlatarak, “Biz Avrupa maçlarımızı ve derbi maçlarımızı yine Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayacağız. Onun haricindeki maçları belki Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynayabiliriz. Daha kesinleşmiş bir şey yok” dedi.

Bir gazetecinin bu konuyla ilgili Başakşehir Kulübü’yle bir görüşme yapılıp yapılmadığını sormasını üzerine başkan Orman, “Yapıldı. Bir ön görüşme yaptım. Değerli dostumuz Göksel Gümüşdağ, ‘elimizden gelen her şeyi yaparız’ diye bana söyledi. Bunu biz daha teknik ekiple konuşmadık. Konuşalım ona göre karar vereceğiz” ifadesini kullandı.

BURSASPOR MAÇI

Bursaspor ile yarın yapacakları Spor Toto Süper Lig maçına da değinen Orman, şunları kaydetti:

“Bursa’ya yenmek için geliyoruz. Bursaspor önemli bir ekip. Şenol Güneş gibi çok önemli bir hocaları var. Onlar da yenmek isteyeceklerdir. Bundan sonrası sahada belli olacak. Sakatlıkların olmadığı, hakemin maça müdahil olmadığı bir maç olsun.”

Orman, sağ beke transfer yapılmadığı için bazı taraftarların tepkili olduğu ve bu konuda ne düşündüğünün sorulması üzerine, “Bu işi yapanlar eleştiriye açık olacaklar. Beşiktaş’ın şu anda sağ bek alabilecek bir durumu yok. Durumundan kastım mali durumu değil, transfer sezonu kapandı ve devre arası böyle bir ihtiyaç gözüküyor gibi görülüyor. Bizim izleme ekibimiz de bununla alakalı çalışmalar yapıyorlar” diye konuştu.

Beşiktaş’ın sıkıntılı bir süreçten geldiğini ve hala sıkıntılı bir süreçte gitmekte olduğunu belirten başkan Orman, 100 milyon doların üzerinde bir stat yatırımları olduğunu, bu sezon basketbol takımına inanılmaz derecede yatırım yaptıklarını ve daha da yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

ZOR GÜNLERİN ARTIK SONLARINA DOĞRU GELİYORUZ

Fikret Orman, her alanda yatırım yaptıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“İnşallah yatırım yaptıklarımız sahada işlevlerini yerine getirsinler, taraftarlarımızı mutlu etsinler, bizim arzumuz odur. Transfer yapmak dünyanın en kolay işidir fakat onlardan bir takım oluşturmanız zor bir iştir. Bundan sonrası artık futbolcuların ve teknik heyetin kendilerini göstermeleridir.”

Beşiktaş taraftarının olabildiğince kulüplerinin arkasında durmaları gerektiğini dile getiren Orman, “Zor günlerin artık sonlarına doğru geliyoruz, stadımızın bitmesiyle beraber artık başka bir sayfa açılmış olacak. Bu dönem içerisinde biz kan içtik kızılcık şurubu dedik. Her şeyi sinemize çektik ama artık biz de özellikle yönetim kurulu olarak iyi günler görmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

DÜZCE’DE YAPILMASI DÜŞÜNÜLEN KAMP TESİSLERİ

Başkan Orman, Düzce’de yapılması düşünülen kamp tesisleriyle alakalı son durumun sorulması üzerine, şunları söyledi:

“Orada biz yer bulmuştuk. Orayı da satın almak istedik çünkü böyle bir kamp tesisine Beşiktaş Kulübü milyon dolarlar harcayacak. Oradaki araziler devlet arazisi fakat biz de kendi tapulu malımız olsun istiyoruz. Eğer satarlarsa o tesisi oraya yapacağız ama satmazlarsa sonradan ‘orayı şu yönde kullanamazsın, bunu yapmazsın…’ Zaten şu anda orası dağ, taş. Biz o tesisleri oraya yapmasak orası o haliyle duracak. Biz de istiyoruz ki madem bu kadar risk alıp para harcıyoruz bizim kendi tapulu arazimiz olsun. Top Düzce’de bizde değil.”

Vodafone Arena’yla ilgili herkesin konuştuğunu belirten Orman, çalışmaların çok hızlı olarak devam ettiğini, en kısa sürede bitirmeye çalıştıklarını sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:17:28,