SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bal yapmayan arı gibiler

21 Eylül 2014

GALATASARAY'IN haftalardır süren kötü gidişatı dün de devam etti. Salı günkü Şampiyonlar Ligi maçı ve dün akşamki kadar kötü futbol oynayan bir Galatasaray'ı daha önce hiç görmemiştim. Böylesine lige damgasını vurmuş takımlardan, yenilse bile birçok fırsatı yakalamış olması beklenir. Ama sarı-kırmızılılarda o ruh bu sezon yok. Bunun da başmimarı Prandelli. Aslında kadrodaki isimler çok iyi. Ama Prandelli'nin yanlış tercihleri işleri bu duruma getirdi.

RAKİP Balıkesirspor, Galatasaray'ın kalesine 3 kez geldi ve ikisinde gol buldu. Daha doğrusu golleri sarı-kırmızılıların savunması hediye etti. Oynanan futbola baktığımızda Galatasaray'da savunmanın varlığı ile yokluğu hissedilmiyor. Rakip takımın hücum oyuncuları ellerini kollarını sallaya sallaya kolaylıkla kaleye gidebiliyorlar. Sen şampiyonluk iddiası ile yola çıkacaksın ama hiç mücadele etmeyeceksin. Artık dünyada doldurt boşalt şeklinde bir futbol sistemi kalmadı. Prandelli doğru sistemi takımına acilen monte etmeli. Aksi takdirde zaten geri dönüşü olmayan bir yola girdi, tünelin ucunda da ışık görünmüyor. Yenmeyeni döverler!

BIRAKIN gollerin öncesini, golleri yedikten sonra bile geri dönüşü sağlayamıyorlar. Bana göre Galatasaray'ın yapısına İtalyan değil Alman ekolü daha uygun olurdu. Geçmiş dönemlerde de bunu gördük. Prandelli oyuncu değişikliklerinde de büyük yanlışlar yapıyor. Sahanın en iyisi Bruma'yı çıkarıp Emre Çolak'ı aldı. Bu sisteme katkı sunacak olan Olcan ise 18 kişilik kadroda yok. Kısacası Galatasaraylı oyunculara baktığımızda sahada bal yapmayan arı gibiler.

BALIKESİRSPOR'U disiplinli oyunundan dolayı kutlamak gerekir. İsmail Ertekin rakibini iyi çözmüş ve ona göre bir sistemle oynadı. Zaten böyle futbol oynayan Galatasaray'ı bu sezon yenmeyeni döverler.

PRANDELLİ'NİN öğrencileri maçı kazanma arzusundan öylesine uzaktılar ki, karşılaşmanın hakemini bile zorlayamadılar. Hakem Çağatay Şahan'a gelince; 1-2 faul yanlışı ve 1 sarı kart hatası dışında sonuca etki etmeden başarılı bir maç yönetti diyebiliriz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek