SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

İspanya Süper Kupası’nın Atletico Madrid’e kaptırdıktan sonra La Liga’da alınan üst üste mağlubiyet, Real Madrid taraftarını çileden çıkarmıştı. Önce Başkan Florentino Perez’i istifaya davet eden Başkent ekibinin taraftarları, daha sonra antrenman tesislerinde futbolculara sözlü ve fiziki saldırıda bulunmuştu.

Şampiyonlar Ligi’nde ilk maçta Basel karşısında alınan 5-1’lik galibiyet de taraftarın sakinleşmesini sağlayamadı. Real Madrid’in en fanatik taraftar grubu olarak bilinen ‘Ulrta Sur’, sosyal paylaşım sitesinden bir bildiri yayınlayarak kulübün yıllık Olağan Genel Kurulu’nda protestoya hazırlandıklarını duyurdu. Sosyal paylaşım sitesinde 19 bine yakın beğeneni bulunan grubun bildirisi, polisi harekete geçirdi.

Real Madrid yönetimi ile İspanya İçişleri Bakanlığı arasında yapılan görüşmelerde Genel Kurul’un sabote edileceği ile ilgili bilgiler paylaşıldı. Protestocuların gizli bir eylem yerine açık seçik bildiri yayınlayarak yapacağı eylemin daha tehlikeli olduğu düşüncesi ağır bastı. Toplantı sonrası Genel Kurul’unun yapılacağı konferans salonunda güvenlik önlemlerini arttırma kararı alındı. Buna göre salon çevresindeki sivil polis sayısı arttırılacak ve kurulacak kontrol noktalarında herkes didik didik aranacak.

Yarın yapılacak Genel Kurul’u protesto etmek amacıyla iki grup halinde en az 200 fanatik taraftarın gelmesi bekleniyor.

Yayınlanma Tarihi:16:13,