SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın, lig maçı için 39 yıl sonra Balıkesir’e gelmesinin kentte oluşturduğu heyecan, GS Store ürünlerine talebi artırdı.

Balıkesirspor, Spor Toto Süper Lig’de bu akşam Galatasaray’ı konuk edecek. Bu iki takım, ligde en son 1975-1976 sezonunda karşılaşmış ve maçı ev sahibi ekip 1-0 kazanmıştı.

Sarı-kırmızılıların, lig maçı için 39 yıl sonra Balıkesir’e gelmesi, kentte farklı bir heyecan oluşturdu. Birçok esnafın, dükkanlarının camlarına, “Şampiyon Balıkesirspor” ve “Şampiyon Galatasaray” yazılı bayrakları yan yana astığı görüldü.

Kente getirilen GS Store Tırı’nda ise sarı-kırmızılı taraftarların ilgisinden dolayı yoğunluk yaşanıyor. Tır, üç ayda bir kente gelse de en büyük ilgiyi bugün görüyor. Tır sorumlusu Can Vardarbaşı, yaptığı açıklamada, 39 yıllık hasretin yoğun talebe yol açtığını söyledi. İldeki Galatasaray taraftarının, takımını özlediğini belirten Vardarbaşı, en fazla talebin formalara olduğunu ve tişört satışlarının da iyi gittiğini ifade etti.

Vardarbaşı, formaların 99-139, tişörtlerin 25-105, kaşkolların 15-20, cep telefonu kılıflarının 35-60, eşofman takımlarının 140-220, anahtarlıkların 5-10, saatlerin 60-600 liradan satıldığını dile getirerek, UEFA Kupası maketinin ise 60 liradan alıcı bulduğunu sözlerine ekledi.