SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 3. haftasında Galatasaray deplasmanda Balıkesirspor’a 2-0 mağlup olurken, Lig Tv’de yorumculuk yapan Mustafa Denizli, önemli açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı takımın çalıştırıcısı Cesare Prandelli’yi eleştiren Mustafa Denizli, Galatasaray’ın defans ve orta sahasına dikkat çekti.

İşte o çarpıcı sözler…

ORTA SAHA AYNI “Galatasarayın bu orta saha ile hızlı oynaması mümkün değil. İlk yarı bir kere ceza alanına girdiler. Bir büyük takımın 3 tane orta sahası 90 dakika 1-2 kere geliyor. Demek ki koşular yapılmıyor. Hepsi birbirinin kopyası. Dzemaili, Selçuk, Yekta…”

BEKLERE ELEŞTİRİ “Kanatlarda iki kardeşimiz; Yasin Öztekin ve Tarık Çamdal, Galatasaray’ın futbolcuları mı? Tarık çıkacak sol ayağını kullanamıyor. Bunlar top kullanabilen futbolcular değil.”

3 OYUNCUYA DİKKAT ÇEKTİ Galatasaray’ın bu yapısı bugünkü kadro ile, Prandelli 2 aydır beraber. Üzülüyor ama artık tanıması lazım. Sabri, Hakan ve Gökhan… Milli takımdan 3 adamı var. herkes diyecek ki Chedjou iyi… 3’ü yıllarca milli takımda oynadı. Ama Tarık’ı isteyince Galatasaray ‘ihtiyacımız var’ dedi galiba. Bu oyuncuları kullanmalı.

ŞİMDİ PATLADI Galatasaray’ın sorunu birkaç yılın sorunu. Üst üste bindi balon şimdi patlama yaptı. 1 maç kaybetmekle iddiasından uzaklaşmaz ama güveninden uzaklaşıyor.

Sporx

 

Yayınlanma Tarihi:22:39,