SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İspanyol kulübü Real Madrid’de maddi konularda sıkıntı çıkmaya başladı. Kulübün gelir-gider tablosu hakkında bilgi verilmesinden sonra Real Madrid’in borçlu çıkması yetkilileri harekete geçirdi.

Kulübün 550 milyon Euro gelirine karşılık 604 milyon Euro giderinin olması, yani yaklaşık 54 milyon Euro’luk dışa borcunun olması Real Madrid’İ kaynak arayışına itti. Real Madrid’in ekonomik anlamda dengi sayılabilecek kulüplerden olan Bayern Münih ve Manchester United’da bu tablonun hep pozitif çıkması da bu kaynak arayışının nedenine ışık tutuyor.

Real Madrid’e yakınlığı ile bilinen AS gazetesinin haberine göre kulübün Mesut Özil, Angel di Maria ve Gonzalo Higuain gibi oyuncuları ederinden fazlasına satmasına rağmen Gareth Bale, James Rodriguez gibi transferlerle yine de ekonomik düzlüğüe çıkılamadığı yazıldı. Şampiyonlar Ligi’ni kazanması sebebiyle elde edilen 60 milyon Euro’luk gelir bile buna yetmedi. Bundan dolayı Real Madrid, kulübün stadı olan Santiago Bernabau’ya reklam almaya karar verdi.

Yine AS gazetesinin haberine göre kulübün şu anda forma sponsoru olan Fly Emirates’in aynı zamanda stadyuma da sponsor olacağı yazıldı. Florentino Perez’in toplamda 400 milyon Euro’ya varan isim hakkı bedelinin bir kısmını stadın yenilenme çalışmalarına, bir kısmını da kulübün gelir gider tablosuna dengeyi getirmek adına harcayacağı belirtildi.

Buna göre Real Madrid’in stadının ismi olarak üç seçenek ortaya çıkıyor. Bunlar; Fly Emirates Santiago Bernabeu, Bernabeu Fly Emirates ve Bernabeu Fly Emirates olarak gösterildi. Fakat kulüp tüzüğüne göre kulübün genel kurul kararı olmadan bunun gerçekleşmesi imkansız.

Eurosport TR

Yayınlanma Tarihi:12:22,