SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Her son son değildir

19 Eylül 2014

SANKİ geçen sezonun tekrarı gibi bir şey. Grup kuralarından sonra, ‘Buradan lider çıkar' diyen çok. Geçen sezondan bu yana nelerin değiştiğini bilmek lazım. Değişmeyen; oyun aklı. Yepyeni bir takımınızın olmasının pratiği orası işte. İlk devrede golü buluyorsun, biraz daha ileriyle gitsen, 2 bile yapabilirsin ama Cardozo freni. Vahid hoca, hazır oyuncuyu severken, hazır olmayan Cardozo'yu sahaya sürmesi, takımı belli bir süre eksik oynattı. Constant ile kazanılan goldeki perdelemesi dışında oynadığı sürece faydasızdı.

HEM evsahibi hem de mağlup takım, ikinci yarıya nasıl çıkar? Herhalde geriye çekilecek hali yok. Hemen Trabzonspor yarı alanina yerleştiler. Baskıyla da golü buldular. Trabzonspor'un hücum bekleri, hücumun uzağında kaldılar. Ayrıca sürekli adam kaçırdılar. Ortadaki ikili, Belkalem-Papadoupulos'un ilk kez oynadığı o kadar belliydi ki! Ama attığı golle Celustka'yı hatırlattı. Kolay olmayacak

TAKIMIN golü yedikten sonra hücum oynayacağını düşünenler, benim gibi yanıldı. Hücum oyuncuları takviye edilse de, kontra hücum anlayışı benimsedi hoca. Boşnak teknik adam, bir Ziya Doğan, bir Mustafa Akçay havası verecektir bize. Yani önce ve her zaman kalesinde gol görmemek. Defansif takılacaktır saha içinde. Şenol Güneş gibi hücumu ve takım savunmasını aynı anda becerebilen bir takım oluşturmak zorunda. İyi savunma yapıyor diye Trabzon'da hiçbir hoca alkışlanmaz.

MAÇI uzun uzadıya yorumlamaya gerek yok. Trabzonsporlular, önümüzdeki iki ayı oynanmamış sayacak. Galip gelse de eksikleri çok. Lig usülü oynana bu maçlarda hem de deplasmanda kazanmak önemli.

ŞUNU gördük; geçen sezon gibi gruptan lider çıkmak kolay olmayacak. Kimse iki ay takım olun diye bekleme ve her zaman son saniyede kazanamazsınız.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek