SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Koparmak lazım!

19 Eylül 2014

ASTERAS kendi liginde oynadığı üç maçtan ikisini kaybetmiş olabilir. Ama 3 tur geçerek gruplara kalmış ve üstüne üstlük Alman futbolunun son yıllarda yükselen değeri olan Mainz gibi bir ekibi elemiş takım karşısında her zaman temkinli olmak gerekir. Kadro değeri Demba Ba ile Sosa'nın maliyeti kadar olan Yunan temsilcisi özellikle deplasmanlar için tehlikeli bir rakip olarak biliniyor.

ANCAK Rize maçının tutuk görüntüsünü üzerinden atmış gözüken Beşiktaş, Olimpiyat Stadı'ndaki mücadeleye fırtına gibi başladı. Sağlı sollu ataklarla rakibinin üzerine giden siyah-beyazlılar uzaktan şutlarla etkili olmaya çalıştı. Ama işler tam rayına girmişken savunmada yapılan umulmadık hatalar Beşiktaş'ın başına dert açabilirdi. Neyse ki şans Kara Kartal'ın yanındaydı.

OĞUZHAN farkını ortaya koydu. Dün de ofansif anlamda kreatif özelliklerini konuşturdu. Çıkıncaya kadar etkiliydi. Rize maçında oynasaydı büyük ihtimalle Beşiktaş o karşılaşmada da kayıp yaşamazdı. Gökhan Töre gün geçtikçe iyiye gidiyor. Attığı goldeki vuruşu çok iyiydi. Ancak siyah-beyazlıların kötü alışkanlığı devam ediyor. Bilic'in öğrencileri tıpkı geçen sezon olduğu gibi maçı bir türlü koparamıyor. Eline geçen fırsatları cömertçe harcayan Beşiktaş'ın böyle maçları koparması lazım. Koparmayınca ne mi oluyor. Dün gece son örneğini gördük. Serseri bir topu bir anda kalenizde görebiliyorsunuz.

90 dakikanın öne çıkan iki unsuruna değinmeden geçmeyilim. Biri patates tarlasına bile rahmet okutacak rezalet zemin. Beşiktaş Yönetimi'nin bu duruma acilen el koyması lazım. Diğeri ise msiyah beyazlı taraftarlar. Dün yine megafonyutmuş gibiydiler. İnce ince yağan ve insanın iliklerine kadar işleyen yağmura rağmen 80 bin kişi kadar etkiliydiler

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek