SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bahadır ÇOKİŞLER / AMK

Galatasaray‘da sıcak saatler yaşanıyor. Önceki gün yapılan olağanüstü Divan Kurulu toplantısında seçim sinyali veren Başkan Ünal Aysal, dün yönetici arkadaşlarıyla birlikte durum değerlendirmesi yaptı.

 

Toplantı sonrası sarı-kırmızılı kulübün 18-15 Ekim tarihlerinde seçimli olağanüstü kongreye gideceği açıklandı. Özkan Olcay, Ahmet Ocaklı, Aka Gündüz Özdemir, Şükrü Ergün, Sedat Doğan ve Necati Demirkol'un katılmadığı toplantıda öncelikli olarak durum muhasebesi yapıldı.

ÇOK MORALSİZDİ

Medya, Maliye, SPK, TFF ve GSGM tarafından gelen yoğun baskılar masaya yatırıldı. Divan üyelerinin yönetimi sert şekilde eleştirip hazırlanan 3 yeni projeyi kabul etmemesi, kongre kararında etkili oldu.

Cemal Nalga skandalının ardından kulüp tarihinde ikinci kez bir olağanüstü divan toplantısı yapılmasına dikkat çekilirken, Başkan Ünal Aysal'ın yapılan sert muhalefetin yanı sıra güven sorununun sıkça dile getirilmesi nedeniyle moralsiz ve üzgün olduğunu söylediği sızan bilgiler arasında.

 

KARAR AŞAMASINDA

Toplantıda Aysal'ın, güçlü bir aday çıkarsa destekleyeceğini, yeni adayların önünü açmak için seçimi yılbaşı sonrası yapılmasını, ve başkanlığı yürütecek şerefli ve varlıklı insanlar olduğunu söylediği öğrenildi.

Ancak, hukukçuların tüzükle ilgili uyarısı sonrası 18-25 Ekim tarihlerinde karar kılındı. Başkan, dostlarına ve ailesine danıştıktan sonra adaylık konusunda karar vereceğini açıkladı.

Yönetim cephesinde bu gelişmeler yaşanırken, sarı-kırmızılı taraftarlardan Aysal'a büyük destek geldi. Taraftarlar Aysal'ın yeniden başkanlığa aday olmasını, 4. yıldız için yönetimi değiştirerek daha güçlü bir listeyle koltuğa tekrar oturmasını istiyor.

Yayınlanma Tarihi:10:29,