SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Arsenal‘in geçen sezon Real Madrid‘den 50 milyon Euro karşılığında transfer ettiği Mesut Özil, performansı ile hayal kırıklığı yaratmaya devam ediyor.

 

Arsene Wenger‘in geçen yıl “İngiltere‘ye uyum sağlaması için zaman lazım” dediği Özil, bu sezona da kötü başlayınca sert eleştirilerle karşı karşıya kaldı. Son olarak 2-0 kaybedilen Borussia Dortmund maçında varlığı ile yokluğu belli olmayan Türk asıllı Alman futbolcuya hocası Wenger sahip çıktı.

Mesut‘un ‘Günah keçisi’ ilan edilmesinden rahatsızlık duyduğunu söyleyen Fransız çalıştırıcı “Bu eleştirileri anlamakta güçlük çekiyorum. Nisan ayından bu yana sadece 1 maç kaybettik. Biraz gerçekçi olalım. Sakatlıklar nedeniyle ideal kadromuzdan uzak olduğumuz bir maçı kaybettik. Mesut‘a bu kadar yüklenilmesi anlamsız” dedi.

 

Futbolcuların robot olmadığını artık anlamaları gerektiğini söyleyen Wenger açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“İnsanların hayatlarında olduğu gibi futbolcuların da iniş-çıkışları olabilir. Mesut güvendiğim bir futbolcu. Sezonun ilerleyen haftalarında takımı taşımaya başladığında ne diyeceksiniz? En büyük problemimiz artık herkes her şeyi bildiğini düşünüyor ve bilgiden uzak yargılamalarda bulunuyor. Hayatları boyunca bir kez bile takım yönetmemiş ama kendisini taktisyen sanan insanlar var. Bundan vazgeçmemiz lazım.”