SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray‘da Roberto Mancini‘den sonra Cesare Prandelli‘nin gelmesiyle birlikte kadroda ufak çaplı revizyonlar oldu.

 

İtalyan hocanın raporu doğrultusunda bazı oyuncuları göndermek zorunda kalan yönetim, çeşitli sebeplerden dolayı bazı isimler kadroda tutmak zorunda kaldı. Sarı-kırmızılı ekipte şimdiye kadar resmi maçlarda kullanılmayan futbolcuların maliyeti ise dudak uçuklatıyor. Galatasaray‘ın kullanmadığı oyuncuların yıllık maliyeti 30 milyon TL’yi buluyor.

BU EKONOMİK DARBOĞAZDA…

Ekonomik olarak pek parlak bir tablosu bulunmayan sarı-kırmızılı kulüpte, oynatılmayan futbolcuların bu kadar maliyetli olması bir takım soruları da beraberinde getiriyor. Başkan Ünal Aysal‘ı ekonomi politikasından dolayı eleştiren muhalif kesim, “Madem bu oyuncuları oynatmayacaktınız, bu durumda neden onlara kulüp bulmadınız” diye eleştiriyorlar.

 

İşte o maaşlar:

Sabri: 1.250.000 USD – 2.6 milyon TL Eboue: 2.2 milyon Euro – 4.8 milyon TL Umut Gündoğan: 1.1 milyon TL Hamit Altintop: 2.75 milyon Euro – 7.8 milyon TL Emre Çolak: 1.5 milyon TL Sinan Gümüş: 500 bin Euro – 1.4 milyon TL Yasin Öztekin: 1 milyon Euro – 2.85 milyon TL Furkan Özçal: 600 bin Euro – 1.7 milyon TL Gökhan Zan: 2.4 milyon TL Koray Günter: 2 milyon TL

Sporx