SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Siyah beyazlı kulübün doktoru, “İki futbolcunun da adalelerinde 2. derece yırtık meydana geldi. Sosa iyileşti, Meireles hala tedavi görüyor. Ancak bunlar hiç gündeme gelmiyor” dedi.

Çaykur Rizespor maçından sonra basın mensupları ile sohbet eden Beşiktaş Kulübü Doktoru Ertuğrul Karanlık, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Karanlık, siyah beyazlı takımda geçen sezon sakatlıkların sık sık gündeme geldiğini, bu sezon da durumun değişmemesinden rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Diğer ekiplerde de sakatlıklar yaşandığına dikkat çeken Beşiktaş Doktoru, “Bizim oyuncularımızın yaşadığı sakatlıklar çok fazla gündeme geliyor ve bana göre abartılı bir şekilde yansıtılıyor. Geçen sezon da, bu sezon da yaşanan sakatlıkların yüzde 80'ini maç esnasında veya antrenmanlarda yaşanan darbeye bağlı sakatlıklardır” diye konuştu.

‘Türkiye’de öncü kulübüz'

Darbelere bağlı sakatlıkların önüne geçemeyeceklerini belirten Ertuğrul Karanlık, “Futbolda darbeye bağlı sakatlıklar her zaman yaşanır. Adalelerde meydana gelen yırtıkları da elimizden geldiği kadar çabuk tedavi ediyoruz. Hatta bu konuda Türkiye'de bir çok kulübün önündeyiz“ ifadelerini kullandı.

Karanlık, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “Sosa ve Meireles'in adalelerinde 2. derece yırtık meydana geldi. İki futbolcu da aynı dönemde sakatlandı. Sosa'nın tedavisi tamamlandı ve takımla çalışmalara başladı, Meireles ise hala tedavi görüyor. Ancak bu durumlar hiç gündeme gelmiyor. Sürekli Beşiktaş'ta sakatlıklar yaşandığı ve bu durumun olumsuzları üzerine yorumlar yapılıyor.”

Hürriyet