SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray efsanesi Ada yolunda

Ole Gunnar Solskjaer'in görevine son veren Cardiff City'de, yeni menajeri adayları arasında Tugay Kerimoğlu'nun da olduğu iddia edildi. Lig Radyo'ya konuşan Kerimoğlu "Benimle temas kurdular. Adaylardan biri olduğum doğru" sözleriyle bu iddiaları doğruladı.

Güncellenme: 17:59, 18/09/2014
Galatasaray efsanesi Ada yolunda

Daily Mail gazetesi, Tugay Kerimoğlu‘nun Cardiff City menajeri olarak Ada‘ya dönmek istediğini yazdı.

 

Gazeteye göre Kerimoğlu takımın başına geçme isteğini Cardiff City yönetimine de iletti. 44 yaşındaki eski milli futbolcu oyunculuk kariyerinde 2 yıl Glasgow Rangers forması giydikten sonra o dönemde Premier Lig‘de mücadele eden Blackburn Rovers‘a transfer olmuştu.

Tugay, 9 yıl formasını giydiği Blackburn Rovers‘a kulüp tarihinin unutulmaz oyuncularından biri olarak veda etmişti. Daily Mail, İngiltere‘de çok sevilen ve büyük ada deneyimi bulunan Tugay Kerimoğlu‘nun Cardiff City‘nin menajeri olma yolunda şansı bulunduğunu yazdı.

 

Cardiff City, Ole Gunnar Soljskjaer‘den boşalan menajerlik koltuğu için Dundee United Menajeri Paul Hartley’nin yanı sıra, sezon öncesi sürpriz şekilde Crystal Palace ile yollarını ayıran Tony Pulis ile de ilgileniyor.

Soljskjaer, geçen sezonun ortasında Malky Maccay‘ın yerine Cardiff City‘nin menajeri olmuş; ancak kulübü Premier Lig‘de tutmayı başaramamıştı.

 

Ntvspor

Yayınlanma Tarihi:16:42,