SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çakır’a verir miydiniz?

18 Eylül 2014

MERKEZ Hakem Kurulu, daha sezon yeni başlamış olmasına rağmen akıl almaz olaylara imza atmaya devam ediyor. Geçen hafta sonu oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçını yöneten Fırat Aydınus ile ilgili gözden kaçan öylesine önemli bir atama yanlışı var ki, evlere şenlik. Amatör maç ataması yapan il hakem kurulları bile böylesine bir hataya düşmez.

FIRAT Aydınus daha önce UEFA'nın FIFA hakemleri için yaptırdığı 5 koşu testine katılmış ve bunların 4'ünde başarısız olmuştu. Buna rağmen MHK, mazeret koşusundan 2 gün önce kendisine Trabzon-spor-Fenerbahçe karşılaşmasını verdi.

BU arkadaşımızın kariyeri açısından hayati önem taşıyan mazeret koşusundan hemen önce, gerilimi son derece yüksek ve her türlü riske gebe bir karşılaşmaya verilmesi öncelikle hangi vicdana sığar? Bu maçta sakatlansa ya da çok büyük bir hata yapsa ne olacak? Onu da geçtim, çeşitli nedenlerle maç bir gün sonraya kalsa, Aydınus mazeret koşusuna nasıl gidecek? Bu hakem camiamızdaki nadir bulunan iyi hakemlerden birine karşı komplo değil mi?

HADİ Aydınus'tan vazgeçtik; FIFA'da Cüneyt Çakır'ın ardından ses getirme ve iftiharımız olma olasılığı bulunan bir kişinin sabote edilmesi değil mi bu? Kendi ayağına sıkmak değil de ne? Bana bunu izah edebilir misiniz ey MHK'mızın anlı şanlı ve de her şeyi bilen profesyonelleri!

AYRICA size şunu da sormak istiyorum ey MHK! Cüneyt Çakır böyle bir durumda olsa ona da bu maçı verebilir miydiniz?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek