SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Talihsiz kaleci dava açıyor

İğrenç bir şakanın kurbanı olarak kendisini ülke basınında manşetlerde bulan İsviçre 4. Ligi ekiplerinden Muri FC'nin kalecisi Reto Felder, yaşananlardan ötürü dava açmaya hazırlanıyor.

Güncellenme: 13:24, 17/09/2014
Talihsiz kaleci dava açıyor

İsviçre 4. Ligi karşılaşmasında FC Baden, taraftarları önünde Muri FC takımını ağırladı. Ancak bir grup fanatik taraftarların yaptıkları, maçın fazlasıyla önüne geçti.

Habere göre kale arkasına inen Baden’li taraftarlar, rakip takımın kalecisi Reto Felder’den habersiz olarak bu oyuncunun su şişesini aldı. Taraftarlardan biri su şişesinin içine işedi ve Felder farketmeden şişeyi yerine bıraktı.

Tüm bu yaşananlardan habersiz olan talihsiz kaleci, taraftarların kahkaları eşliğinde şişedeki idrarı içti.

Maçtan sona basına konuşan Felder, “Daha önce böyle bir olay yaşamadım. Bu tam anlamıyla ilkellik ve iğrençlik. İlk yudumu aldığımda içeceğin sıcak olduğunu anladım ancak bunun güneş nedeniyle olabileceğini düşündüm. İkinci yudumdan sonra bir şeylerin yanlış olduğunudan tamamen emin oldum. Rakip taraftarlar da bana gülerek şimdi AIDS olacaksın diye bağırdılar” ifadelerini kullandı.

Reto Felder’in şimdi AIDS veya diğer ciddi hastalıklar için tedbir amacıyla bir takım sağlık testlerine tabi tutulacağı açıklandı. 34 yaşındaki kalecinin yaşanan hadiseden dolayı çok kızgın olduğu ve dava açmaya da hazırlandığı bildirildi.

Yayınlanma Tarihi:13:22,