SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Prandelli’den taraftara veryansın

UEFA Şampiyonlar Ligi D Grubu ilk maçında Belçika'nın Anderlecht takımıyla 1-1 berabere kalan Galatasaray'da, teknik direktör Cesare Prandelli zamana ihtiyaçlarının olduğunu, ufak tefek hatalarını düzeltip daha iyi olacaklarını söyledi.

Güncellenme: 09:46, 17/09/2014
Prandelli’den taraftara veryansın

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında konuşan İtalyan teknik adam, genç ve enteresan bir takıma karşı oynadıklarını belirterek, “Teknik açıdan da iyi ve koşusu olan bir takıma karşı oynadık. Bu maçı böyle bitirmekle kazanmış gibi olduk. Çünkü hemen cevap vermeye çalıştık. En iyi oynadığımız dönemde gol yedik. Biraz daha organize olmamız gerekiyor. Ufuk tefek hatalarımızı düzeltip, daha da iyi oynayacağız” dedi.

Prandelli, yeni transferler Tarık Çamdal, Dzemaili ve Pandev’in 10 gün önce takıma dahil olduğunu dile getirerek, “Takımın biraz zamana ihtiyacı var. Bunu geçtikten sonra biraz daha iyi pozisyon almamız gerekiyor. Sadece forvette değil, her yerde. Tabii ki forvet hattında biraz daha iyi pozisyon alabilirsek, bloklar arasında bir boşluk oluşturabilirsek, daha rahat olacak. Tabii bunun için de zamana ihtiyacımız var” diye konuştu.

Karşılaşmada girdikleri bazı pozisyonlarda, futbolcuların şut çekmek yerine pas vermeyi tercih ettiğini hatırlatan bir basın mensubunun, “Bunu siz mi istediniz?” şeklindeki sorusu üzerine, Prandelli, “Ben böyle bir şey istemedim. Her zaman şut çekmeleri için uyarılarda bulundum. Çünkü bir takım şut çekerse daha mutlu olur. Bizim sıklıkla şut çekmeye gitmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

“Kimse ıslıklanmayı hak etmiyor”

Cesare Prandelli, oyundan alınan futbolcuların ıslıklanmasına çok üzüldüğünü belirterek, kimsenin ıslıklanmayı hak etmediğini söyledi.

Karşılaşmada en beğendiği 3 futbolcunun sorulması üzerine, İtalyan teknik adam şunları kaydetti:

“Herkes çok beğendim. İsim veremem çünkü 3 isim verirsem, geri kalan 8 futbolcuya saygısızlık etmiş oluruz. Tabii ki ben herkesin bu akşamki karakterini, kişiliğini ve her zaman cevap aramalarını çok sevdim. Taraftarımızın desteği de bize çok iyi geldi. Fakat oyundan çıkarken futbolcuları ıslıkladıklarında çok üzülüyorum. Kimse ıslıklanmayı hak etmiyor. Çünkü futbolcular duygusal anlamda kırılganlık yaşayabilirler. O yüzden bizden desteklerini esirgememeleri gerekiyor. Biz onların desteğiyle güçlüyüz. Futbolculara soyunma odasında bu akşam sezonu başlattığımızı söyledim. Çünkü karakter olarak bir sınavdan geçtik ve önemli adımlar attık. Zihinsel olarak da çok güçlendik.”

Prandelli, maça dahil olduktan sonra Galatasaray’a hareketlilik getiren Bruma’nın performansıyla ilgili soruyu ise “Bruma enteresan ve geleceği olan bir oyuncu. Onunla ilgili çalışıyoruz. Bruma’yı her zaman en iyi anda oyuna sürmek lazım. İlk başta hızlı koşamıyor, kaptırıyor kendini. Ancak, bugün iyi koşular yaptı” şeklinde yanıtladı.

 

Yayınlanma Tarihi:00:04,