SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Kötü oynamasının nedeni…”

G.Saray’ın eski antrenörü Hasan Şaş, performansıyla tartışılan Selçuk İnan’daki düşüşün yeni olmadığını belirterek, “Drogba ve Sneijder transferlerinden sonra mevkisi değişince kötü oynamaya başladı” dedi.

Güncellenme: 14:42, 17/09/2014
“Kötü oynamasının nedeni…”

Galatasaray'da Fatih Terim döneminde yardımcı antrenörlük yapan Hasan Şaş, son dönemdeki performansıyla sarı kırmızılı taraftarların büyük tepki gösterdiği Selçuk İnan hakkında çarpıcı açıklamalar yaptı. Tecrübeli oyuncudaki düşüşün yeni olmadığını belirten Şaş, şunları söyledi:

“Didier Drogba ve Wesley Sneijder transferleri sonrası Selçuk İnan'ı en verimli olduğu bölgeden kopardık. Yeni gelen isimlerle buna mecburduk. Melo ile çok iyi bir uyum yakalamıştı ama sola kaydırdık. 4-4-2’den vazgeçince 3’lü orta sahada hem Selçuk hem de takım bocaladı. Zaten yeni formatta çıktığımız ilk maç olan Schalke 04 karşılaşmasında Sneijder-Amrabat değişikliğini yapmasaydık tur gidiyordu. Selçuk’un eski performansını kaybettiğini gördük. Drogba, Sneijder ve Burak çok verimli olduğu için pozisyonunu değiştiremedik. Mancini de, Prandelli de bunu yaptı. Başka seçenekleri yok. Mevcut kadroda farklı oynayamazsınız. Selçuk İnan ya sol içte ya sağ içte olacak.

Melo ile yan yana olmadığı için ve Sneijder geldikten sonra daha geride kaldığı için 13 gol, 15 asistlik performansını artık göremeyiz. Eski pozisyonunda Türkiye’nin en iyisi. İyi niyetli, kendisi de eski futbolunu oynayamadığının farkında. İstediklerini yapamaması sebebiyle bu yüzden sinirleniyor.”