SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşler iyi gitmiyor

17 Eylül 2014

GALATASARAY Yönetimi'nin bu İtalyan sevdası kendi başlarını da yakacak gibi görünüyor. Mancini'den sonra Prandelli'nin performansı, daha da kötüsü de ne oyun sistemi ne de oyuna müdahalesi anlaşılamıyor. Daha doğrusu ne yaptığını kendi de bilmez görüntüsünde. Yaş olarak kendilerinden çok genç oyuncular tarafından futbol adına resmen dövüldüler. Anderlecht'in golünü atan Praet 3 kişi arasında slalom yaptı. Böyle olduğu müddetçe Galatasaray'ın sırtı yerden kalkmaz. Savunma oyuncuları, bırakın rakiple dişe diş mücadele etmeyi onları rahatsız bile etmiyor. Hal böyle olunca rakip de gelir, böyle golleri bulur. Anderlecht'in forvetleri biraz becerikli olsa maç daha 54. dakikada 2-0 olmuş ve kopmuştu. UZUN yıllardır ben Galatasaray'ın Avrupa maçlarında bu kadar ruhsuz oynadığını görmedim. Daha önce her ne şartta maçlara çıkmış olurlarsa olsunlar mutlaka rakip kalede pozisyonlar yakalıyorlardı. Ama ne yazık ki bu maçta bunlardan yoksundular. Ligde işler kötü giderken bir de Şampiyonlar Ligi grubuna böyle başlanması gelecek adına umutları azaltıyor.

TEK SELÇUK MU KÖTÜ?

TARAFTARLAR, Selçuk İnan oyundan çıkarken ona tepki gösteriyor. Sanki diğer oyuncular ondan farklıydı. Bir futbolcu tek başına ne yapabilir. Prandelli, Selçuk'u daha defansif oynatıyor. O nedenle etkili olamıyor. Prandelli, Selçuk'u daha özgür bırakmalı.

TAMAM maçın sonlarında golü buldu Galatasaray ama sen sahanda Anderlecht'i yenemiyorsan gruptan çıkma hayallerini de gerçekleştirmekte zorlanırsın. Maçta en çok hoşuma giden şey tribünlerin dolu olmasıydı. Umarım Federasyon gerekli önlemleri alır, bu görüntüler lig maçlarına da yansır. Aksi takdirde dünkü maçta olduğu gibi aleyhlerine tepkiler devam eder. Maçın hakemi genel olarak başarılıydı. Tek eleştirdiğim yönü kıyafetinin rengiydi. Çünkü Anderlecht'li oyurcularla saha içinde renkleri karıştı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek