SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Asteras’tan Kartal’a övgü

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi C Grubu ilk maçında yarın karşılaşacağı Yunan takımı Asteras'ın teknik direktörü Staikos Vergetis, tecrübeli futbolculara sahip olduğunu belirterek, yarınki mücadelede oyuncularına güvendiğini söyledi.

Güncellenme: 21:10, 17/09/2014
Asteras’tan Kartal’a övgü

Karşılaşmanın oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda düzenlenen ve futbolcu Giorgos Zisopoulos’un da katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Vergetis, şunları kaydetti:

“Çok güzel bir yaz sezonu geçirdik. Tam 3 tur geçtik. Bu bizim için çok büyük başarı. Tarihi bir maç için zor bir deplasmana geldik. Başlangıcı Atatürk Olimpiyat Stadı’ndan yapmak için buradayız. Yarın, UEFA Avrupa Ligi’ndeki ilk maçımız. Bizim görevimiz, küçük şehrimiz Tripolis’in yönetimini, halkını ve taraftarlarımızı en iyi şekilde temsil etmek. Futbolcularıma çok güveniyorum. Olgun ve profesyoneller. Onlarla çok güzel başarılar yaşadık. Yenilerini yaşayacağımıza inanıyorum.”

Vergetis, sakatlığı nedeniyle kadroda yer almayan Dimitris Kourbelis’in yokluğunun takımı nasıl etkileyeceğinin sorulması üzerine, “Onu çok arayacağız ama yerine oynayacak futbolcumuza da çok güveniyoruz” diye konuştu.

“İki ülke arasında herhangi bir sorun yok”

Staikos Vergetis, komşu ülkeler olan Türkiye ile Yunanistan arasında herhangi bir sorun bulunmadığını söyledi.

İstanbul’da oldukları için mutlu ve şanslı hissettiklerini anlatan 38 yaşındaki teknik adam, “İki ülke arasında herhangi bir sorun yok. Futbol bir medeniyettir, kültürdür. Yarın akşam hem Türk hem de Yunan taraftarların güzel bir maç izlemesi için elimizden geleni yapacağız. Burada bulunmaktan dolayı kendimizi çok mutlu hissediyoruz” ifadelerini kullandı.

Zor bir grupta yer aldıklarını vurgulayan Yunan teknik adam, “Avrupa Ligi’ne ilk kez katılıyoruz. Rakiplerimiz, Partizan, Tottenham ve Beşiktaş’ın çok güçlü olduğunu biliyoruz. En iyi savunmayı yapıp, iyi hücum ederek, mümkün olduğunca çok puan toplamaya çalışacağız” diye konuştu.

Zisopoulos: “Yarın 90 dakika boyunca mücadele edeceğiz”

Yunan temsilcisinin deneyimli orta saha oyuncusu Giorgos Zisopoulos da şehirleri ve taraftarları için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

Zisopoulos, Beşiktaş’ın dünyaca ünlü futbolculara sahip olduğunu vurgulayarak, “Beşiktaş takımına saygımız sonsuz. Dünyaca ünlü futbolcuları ve Hırvat teknik direktörleri onlar için çok büyük şans. Fakat bu, bizim inancımızı kaybettirmiyor. Biz Tripolis ve taraftarlarımız için elimizden geleni yaparak, yarın 90 dakika boyunca mücadele edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

İlk kez Avrupa arenasına çıkacakları için heyecanlı olduklarını kaydeden Zisopoulos, “Çok heyecanlıyız. Avrupa’da tarihi takımlarla oynuyoruz. Çok tecrübesiziz ama ligimizde elde ettiğimiz başarıyı Avrupa’da da yakalamak için elimizden geleni yapacağız. Tabii ki Yunan ligi ile Avrupa arenası çok farklı” şeklinde konuştu.

Öte yandan Asteras takımı, Beşiktaş maçı öncesi son antrenmanını, karşılaşmanın yapılacağı Atatürk Olimpiyat Stadı’nda gerçekleştirdi. Antrenman, yoğun yağış altında yapıldı.