SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni sezon eski Beşiktaş!

16 Eylül 2014

F.Bahçe ile G.Saray'ın şu ana kadar olan görüntüleriyle, Beşiktaş'ın Feyenoord ve Arsenal ile yaptığı Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarına bakıldığında Slaven Bilic'in öğrencileri haliyle Süper Lig'in doğal favorisi olarak görülebilirdi. Ama Kara Kartal dün sergilediği futbolla bunun böyle olmadığını gösterdi. Ezeli rakiplerinin puan kayıpları siyah-beyazlıları motive etmesi gerekirken, tam tersine strese sokmuş. Rize karşısında beklenenden çok uzak, sıfır üretkenlikle bir futbol sergilediler. Sosa ve Demba Ba'nın yokluğunda Oğuzhan, Kara Kartal'ın hücum bölgesinde yaşadığı kreatif oyuncu açığını ortada kaldırabilecek bir tercih olabilirdi. Ancak genç oyuncunun geçen sezonun sonunda gördüğü saçma sapan ve gereksiz bir kart belki de Beşiktaş'ın 2 puanına mal oldu.

İLK şutunu 31. dakikada -o da isabetsiz- atma başarısını gösteren Beşiktaş çok durgundu. Ofansif anlamda o kadar etkisizdiler ki, neredeyse kullanılan tüm yan ve duran top varyasyonları Çaykur Rize savunmasının arasında eridi. Konuk ekip özellikle savunmada çok başarılıydı. Bir de sürpriz bir gol bulunca iyice istedikleri oyunu oynadılar. Gökhan Töre umulandan çok kötü bir performans sergiledi. Hazırlık kamplarına katılamadığı için daha çok eksik, antrenman açığı ortada. Bilic, Kerim Frei'yı oyuna alırken, Mustafa'yı kenara çektiğinde herkes “Neden Olcay çıkmadı” sorusunu soruyordu. Ancak gurbetçi yıldız eşitliği getiren vuruşla Hırvat hocanın ne denli haklı olduğunu gösterdi. Bazı futbolcular vardır, ne kadar kötü olursa olsun onlara sahada 90 dakika tahammül etmeniz gerekir. Olcay da bu tip bir futbolcu işte… Sonuç olarak yeni sezona büyük umutlarla giren siyah-beyazlıların 3. olarak tamamladığı geçen sezondan pek bir farkı yoktu.

Not: Herşeyiyle bir zulüm olan Olimpiyat'ın rezalet boyutundaki bozuk zemini bu statta güzel futbol oynanmasının önündeki en büyük engeldir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek