SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Tarık ERYİĞİT / DIŞ HABERLER

Şampiyonlar Ligi‘nde heyecan, bu gece oynanacak karşılaşmalar ile başlıyor. Galatasaray ile birlikte D Grubu‘nda mücadele eden Arsenal, temsilcimiz ile birlikte Borussia Dortmund ve Anderlecht ile mücadele edecek.

 

Arsene Wenger‘in öğrencileri, ilk maçta Borussia Dortmund ile deplasmanda oynayacak. Uzun zamandır her sezona önce şampiyonluk parolası ile başlayan, sonra Şampiyonlar Ligi’ne katılma hedefi koyan Wenger için dev turnuva ayrı bir önem taşıyor. Şampiyonlar Ligi‘nde en fazla maça çıkan çalıştırıcı olmayı hedefleyen Fransız çalıştırıcı, Manchester United‘ın efsane çalıştırıcısı Sir Alex Ferguson‘un rekorunu geçmeyi hedefliyor.

Ancak Wenger‘in bunu başarmak için önünde uzun bir yol var. Şampiyonlar Ligi‘nde takımını finale taşısa dahi en fazla 13 maçta görev yapacak olan Wenger, şimdiye kadar 160 Şampiyonlar Ligi maçına çıktı. İskoç çalıştırıcı Ferguson ise 190 maç ile zirvede yar alıyor.

 

Kabaca bir hesap yaptığımız takdirde, her sezon Arsenal ile Şampiyonlar Ligi‘ne katılması ve finale kadar çıkması halinde bile Wenger‘in, Ferguson‘u yakalamak için en az üç yıla ihtiyacı var.

Şampiyonlar Ligi’nde en fazla görev yapan teknik direktör sıralaması şöyle:

Yayınlanma Tarihi:10:20,