SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TRT Spor’da Futbol Arena’sı adlı programda konuşan Sergen Yalçın, Demba Ba hakkında çok konuşulacak ifadeler kullandı.

Sergen, “Oyuncuların sakat geldiği söyleniyor. Biz bunu söylemeyelim mi şimdi? Ben de öyle aldım, Erman hoca da öyle almış. 2-3 oyuncunun net kronik sakatlığı var. O şekilde buraya geldiler. Bu oyunculara bir ton ümit bağlamışsın” dedi.

Ayrıca, “Özellikle Demba Ba için konuşuyorum; Bu oyuncu zaten Chelsea’de 2-3 gün antrenmana çıkmıyor. Maçlarda aldığı süre 20-30 dakika. Chelsea’de geçen sene ne yapıyordu? Bütün maçlarda mı oynuyordu? Hiç takip edilmiyor mu? Ben İngiltere’yi takip ediyorum. Antrenmanları da biliyorum, 2-3 antrenmandan sıyıran bir futbolcu. 2-3 düz koşuyla maça çıkıyor. Suçlama yapmak doğru değil ama bana gelen bilgi bu. Bazı oyuncuların kronik sakatlığı var. Cardozo ve Demba Ba gibi ama Sosa’yı bilmiyorum” ifadelerini kullandı.

SAĞ BEK AÇIKLAMASI “Niye alamadılar tahminimi söyleyeyim. Ahmet Bulut’un listesinde galiba sağ bek yoktu. Geçen sene Ahmet Bulut’un 35 oyuncusu var ve 1 sağ beki var. Beşiktaş gidiyor, o sağ beki istiyor! Guti, Ricardinho gibi ttransferlerde Ahmet Bulut, Jorge Mendes ve Yıldırım Demirören Beşiktaş’ın başını yakan, dibe iten isimlerdir.”