SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den çok sert açıklama!

Fenerbahçe, Galatasaray'ın sahaya çıkmaması sonucu oynanmayan basketbol final serisi son maçı ile ilgili Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu'nun verdiği karar hakkında sert bir açıklama yayınladı.

Güncellenme: 18:21, 16/09/2014
Fenerbahçe’den çok sert açıklama!

İşte o açıklama;

Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu bugün Türk Spor tarihinde emsali görülmemiş bir karara imza atmıştır.

Geçtiğimiz basketbol sezonu final serisinde, Türk Sporunda bir ilk yaşanmış, Fenerbahçe Ülker’in rakibi Galatasaray Liv Hospital, şampiyonun belli olacağı maça çıkmamıştı.

Disiplin Kurulu, oynanamayan maçtan yaklaşık 3 ay sonra skandal bir karara imza atarak, yenileceğini düşünerek sahaya çıkmayan söz konusu takıma yalnızca para cezası, ihtar ve hak mahrumiyeti gibi komik cezalar vererek Türk Basketbolu’nda yeni bir çığır açmıştır.

Verilen bu karar yalnızca kulübümüzü değil, tüm kulüpleri ilgilendiren çok ciddi bir sorun olmakla birlikte, gelecek dönemlerde her takım için emsal niteliği taşımaktadır.

Rakibini yenemeyeceğini düşünenler için teşvik edici olan bu tarihi ve yürekli (!) karar nedeniyle, Türkiye Basketbol Federasyonu’nu tebrik (!)  ediyor, bu kararın Türk Basketboluna hayırlı (!) olmasını diliyoruz.

Yayınlanma Tarihi:18:15,