SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Real Madrid‘in eski başkanı Ramon Calderon, takımın Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo‘nun kulüpte mutsuz olduğunu ve Manchester United‘a dönebileceğini söyledi.

 

Real Madrid‘te 2006-2009 sezonları arasında başkanlık görevinde bulunan Calderon, İngiliz basınına yaptığı açıklamada, Real Madrid Başkanı Florentino Perez‘in transfer politikasından Cristiano Ronaldo‘nun çok fazla rahatsızlık duyduğunu öne sürdü.

Döneminde Portekizli yıldızı transfer ettiği dönemlerde yanına onunla oynayabilecek kapasitede oyuncular olduğunu belirten Calderon, “Önce Arjen Robben, iki yıl sonra ise Gonzalo Higuain satıldı ve bu Ronaldo‘nun hoşuna gitmedi. Geçen sezon Mesut Özil‘in takımdan ayrılmasını hata olarak gördü. Son olarak Xabi Alonso ve Angel Di Maria gönderildi. Portekizli yıldız rahatsız ve mutsuz” değerlendirmesinde bulundu.

 

Ronaldo‘nun eski kulübü Manchester United‘ı her zaman çok sevdiğini hatırlatan Calderon, “Onunla 2008’de imza attığımızda Manchester United‘a çok değer verdiğini söylemişti. Orada harika zaman geçirdi ve her şeyini sevdi. Orası gerçekten de büyük bir kulüp” ifadelerini kullandı.

Son dönemde 29 yaşındaki yıldız oyuncunun eski kulübüne döneceği yönünde çıkan iddiaların doğruluk payı olabileceğini söyleyen Calderon, “Ronaldo, teklif gelmesi halinde eski kulübüne dönebilir” ihtimalini dile getirdi.

GARRY NEVILLE: RONALDO’NUN DÖNÜŞ İHTİMALİ GÜÇLENDİ

Öte yandan Ronaldo’nun Manchester United döneminden takım arkadaşı, şimdilerin Sky Sports yorumcusu Gary Neville, Monday Night Football adlı programda yaptığı açıklamada Ronaldo’nun Old Trafford’a dönme ihtimalinin eskiye oranla çok daha fazla olduğunu söyledi.

Portekizli yıldızın geçen sene Şampiyonlar Ligi kupasını kaldırarak Madrid’deki amacına ulaştığı söyleyen Neville, “Ronaldo Manchester’ı seviyor mu? Takımı seviyor mu? Kesinlikle! Son 12-18 aydır defalarca Old Trafford’u ne kadar özlediğini söyledi. Di Maria ve Falcao gibi yıldızların takıma gelmesinin Ronaldo’nun dönüş ihtimalini arttırdığı bir gerçek. Manchester United, bu isimlere imza attırarak gelecekte için niyetini ve hedefini belli etti” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:11:10,