SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ayna ayna söyle bana

Takımı frenlediği için eleştirilen Kartal, oyuncu değişikliklerinde de geç kalmakla suçlanıyor. Özellikle Webo varken tel tel dökülen Emenike’nin uzatmalara kadar oynaması büyük bir hata olarak görülüyor.

Güncellenme: 12:59, 16/09/2014
Ayna ayna söyle bana

AMKSPOR / HABER: İrfan YİRMİBEŞ FOTOĞRAF: Eser ERENLER

Sarı-lacivertliler bu sezonki ilk puan kaybını Trabzonspor deplasmanında yaşadı. Maç 0-0 biterken, Mehmet Topal'ın direkten dönen şutu haricinde Fenerbahçe'nin pozisyonu bile yoktu. Oysa takım, artık ezberlenmiş ideal 11'i ile sahadaydı. Kadroda ciddi bir eksik bulunmayınca, puan kaybı sonrası tüm gözler teknik patron İsmail Kartal'a çevrildi. Kartal en çok, 3 forvetli sisteme rağmen takımı frenlemekle eleştirildi. Sarı Kanarya'nın 90 dakika boyunca beraberliğe razı bir futbol sergilediği belirtiliyor.

ALPER FAZLA OTURDU

Tecrübeli hoca ayrıca oyuncu değişikliklerinde çok geç kalmakla suçlanıyor. Özellikle ilk haftadaki Karabük maçının kahramanı Webo varken, tel tel dökülen Emenike'nin uzatmalara kadar oynaması büyük bir hata olarak görülüyor. Bilindiği gibi Webo, Trabzon'da 80. dakikada oyuna girdi. Emenike ise 90+'da yerini Selçuk'a bıraktı. Takımın dikine oynayan futbolcularından Alper Potuk'un 70 dakika kulübede oturması da Kartal'a yapılan eleştirilerden biri…